Porsche 912 z 1967 roku to prawdziwa perełka i jest na sprzedaż. Nie musisz się martwić o jego stan

Porsche 912 z 1967 roku to prawdziwa perełka i jest na sprzedaż. Nie musisz się martwić o jego stan

piekne porsche-912 moze byc twoje

Podaj dalej

Zakup tak genialnego klasyka, jakim jest Porsche 912, może być trudnym zadaniem, chociażby dlatego, że po ponad 50 latach różny może być jego stan. Poszukiwania sprawnego używanego egzemplarza to często miesiące wertowania ogłoszeń, sprawdzanie rejestrów serwisowych. Wszystko po to, by zabezpieczyć się przed oszustami. Jeśli szukasz idealnego klasyka od Porsche, właśnie go znalazłeś.

Historia tego egzemplarza Porsche 912 to scenariusz na film

Przyszły właściciel tego niesamowitego Porsche 912 z 1967 roku, nie będzie musiał sprawdzać historii tego auta ani wydawać złotówki na mechanika. Cała historia tego egzemplarza jest bardzo dobrze udokumentowana, już od chwili, gdy wyjechało z fabryki.

Właściciel zamówił je u dealera w Kalifornii (USA), ale samochód z fabryki odebrał sam. George Vaccaro przejechał nim Europę w czasie swoich trzymiesięcznych wakacji w 1967 roku.

Na początku planował sprzedać Porsche pod koniec podróży, by odzyskać część wydanych pieniędzy, ponieważ George i jego żona byli skromnymi ludźmi. Na tyle, że podczas podróży większość nocy spędzali w namiocie.

Porsche 912 spisało się na medal, a właściciele nie mogli znieść myśli o rozstaniu, więc postanowili je zatrzymać. Teraz po śmierci właściciela, córki poszukują kogoś, kto tak samo będzie się nim cieszyć i dopisze rozdział w jego  historii.

piekne porsche-912 moze byc twoje

Tysiące przejechanych kilometrów i nienaganny stan

Przepiękny egzemplarz ma oryginalne dokumenty sprzedaży, świadectwo autentyczności i pokwitowanie z remontu silnika, jaki przeszło w 1974 roku. W chwili odbudowy samochód przejechał niecałe 140 tys.km. Teraz licznik wskazuje nieco ponad 143 tys. ( 89 000 mil). W 2019 roku Porsche 912 przeszło drugi pełny remont.

Na aukcji, na której je wystawiono, zobaczysz setki zdjęć zarówno samochodu, jak i jego historii. Ktokolwiek je kupi, dostanie piękny kochany przez właściciela samochód z niesamowitą historią do opowiedzenia. Zamieszczone poniżej wideo to potwierdza.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News