Porsche 911 GT2 RS Clubsport 25 jest piekielnie dobre. Powstanie tylko 30 sztuk [WIDEO]

Porsche 911 GT2 RS Clubsport 25 jest piekielnie dobre. Powstanie tylko 30 sztuk [WIDEO]

porsche-gt2-rs-clubsport-25-2

Podaj dalej

Porsche i Manthey Racing świętują 25 lecie współpracy w sportach motorowych. W związku z tym producent ujawnił limitowaną edycję 30 samochodów, którą będzie świętował to wydarzenie.

Porsche GT2 RS Clubsport 25 to diabelsko dobry prezent

Porsche i Manthey w ramach uczczenia okrągłej rocznicy współpracy postanowiło wydać specjalną wersję samochodu, jako prezent urodzinowy.

Limitowane 30 egzemplarzy to wersje do użytku na tor. Producent zadbał o to, aby prezent urodzinowy wyróżniał się wśród fabrycznych modeli. Stylizacja nawiązuje do GT3 R Mantheya, nazywanego przez fanów Grello. Jasnozielone akcenty, które podkreślające jego funkcjonalną aerodynamikę, wyglądają świetnie.

Porsche 911 GT2 RS ze swoją mocą 690 KM to jeden z najbardziej dzikich samochodów świata. Manthey Racing poprawiło jego osiągi, zwłaszcza w zakresie aerodynamiki.

Podwozie Clubsport 25 jest zamknięte, a powietrze dostaje się do tylnego skrzydła przez dwa duże otwory wentylacyjne na masce, które wysyłają powietrze przez dach do tylnego skrzydła.

2021-porsche-991gt2

6 z 30 sztuk Porsche 911 GT2 RS Clubsport 25 trafi do USA

Podobnie jak dwa samochody wyścigowe Manthey Racing, 911 GT2 RS Clubsport 25 ma regulowane wyścigowe zawieszenie, nadwozie z włókna węglowego, rejestrator danych i system Porsche Stability Management (PSM).

Wnętrze samochodu podobnie jak w standardowym GT2 RS Clubsport ogranicza się do kubełkowego siedzenia Recaro i klatki bezpieczeństwa. Znajduje się tam unikalny znaczek, który pokazuje, że ten samochód wyścigowy to specjalna wersja.

Porsche stworzy 30 takich piękności, z czego 6 trafi do USA. Każdy z nich będzie kosztował ponad 2 mln złotych.
Producent ujawnił, że pierwsze egzemplarze trafią do właścicieli w styczniu 2022 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News