Porsche 911, bolid F1 czy motocykl? To najbardziej szalony wyścig, jaki widziałeś [WIDEO]

Porsche 911, bolid F1 czy motocykl? To najbardziej szalony wyścig, jaki widziałeś [WIDEO]

Porsche 911-turbo-s F1 Motocykl BMW

Podaj dalej

Wyścigi drag prezentowane na kanale CarWow nie przestają zaskakiwać. Wydaje się, że bolid F1 zagościł tam na stałe i dziś zobaczysz go w bitwie z Porsche i motocyklem od BMW. Ci, co kochają zarówno motocykle, jak i szybkie samochody, będą mieli dylemat komu tu kibicować.

Porsche 911 Turbo S w starciu z wyjątkowo mocnymi konkurentami

Kierowcy samochodów od zawsze toczą pojedynek o miejsce na drodze z motocyklistami. Czasami nie zwracają należytej uwagi, a czasami motocykliści mają tendencję do przesadzania.
Tak czy inaczej, władcy dwóch kółek zawsze z uśmiechem spoglądają na samochody, bo polegają na swojej maksymalnej prędkości.

Kierowcy zaś uwielbiają się przechwalać, gdy uda im się wygrać wyścig jeden na jednego z motocyklem. Dlatego pojedynek, jaki zobaczysz poniżej jest niezwykle ekscytujący. Wyścig Porsche 911 Turbo S to nie wszystko, bo do stawki dołącza bolid Formuły 1.

Wiadomo, że Porsche 911 Turbo S to prawdziwa broń w sprincie na ćwiartkę nawet w fabrycznej wersji. Nowe BMW M 1000 RR też jest obłędnie szybkie. Czy obaj będą mieli szansę w starciu z bolidem RB7 Formuły 1 z 2011 roku? Być może bez oglądania już możesz przewidzieć wynik?

wyscig drag Porsche BMW F1
YouTube CarWow

Test hamulców był szansą na jakieś podium

Patrząc na specyfikację trzech zawodników i biorąc pod uwagę stosunek masy do mocy, można typować zwycięzcę tego starcia.

Porsche z podwójny turbo i sześciocylindrowym silnikiem generuje moc 640 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego. Jednocześnie waży najwięcej w tej grupie, bo aż 1640 kg. Ma jednak dużą zaletę AWD, która będzie się liczyć podczas startu z kreski.

Patrząc na BMW M 1000 RR, rzędowy 4-cylindrowy silnik dostarcza moc 205 koni mechanicznych i 113 Nm momentu obrotowego. To obłędne liczby, gdy wiesz, że w pełni zatankowany waży jedynie 192 kg.

Bolid Formuły 1 posiada silnik V8 o pojemności 2,4 litra, który wszyscy uwielbiamy. Te 750 koni mechanicznych przy wadze 650 kg jest wystarczająco dobre, by zmierzyć się w tym wyścigu.

Kiedy wiesz, że za jego kierownica zasiada David Coulthard, a na motocyklu Peter Hickman masz wrażenie, że Matt Watson odjedzie do domu z kwitkiem. Czy tak się stanie? Sprawdź, kto tu jest numerem jeden.

Przeczytaj również