Ponad 20 Tesli w kolejce do ładowarek. Tak wygląda wolność podróżowania autostradami najlepszym samochodem na baterie [WIDEO]

Ponad 20 Tesli w kolejce do ładowarek. Tak wygląda wolność podróżowania autostradami najlepszym samochodem na baterie [WIDEO]

ładowarki Tesla Supercharger kolejka Tesli

Podaj dalej

Kierowcy samochodów spalinowych mają w perspektywie przesiadkę na auta elektryczne, gdzie dziś numerem jeden są modele Tesli, ze względu na oferowany zasięg i wydajność. Jeśli chodzi o jakość, to z nią różnie bywa, o czym niejednokrotnie wspominali sami właściciele. Jak się okazuje, jazda takim samochodem w szczycie wyjazdów wakacyjnych i świątecznych niekoniecznie jest bezproblemowa.

Ogromne kolejki Tesli do autostradowego punktu ładowania

Życie właścicieli Tesli niekoniecznie jest usłane różami. Świetny zasięg i wydajność samochodów od Elona oraz dedykowane szybkie ładowarki producenta nie są gwarantem bezproblemowego podróżowania.

Liczba samochodów elektrycznych poruszających się po drogach systematycznie rośnie. Modele amerykańskiego producenta są najchętniej kupowane pomimo tego, że do najtańszych nie należą. Przemawiają za tym m.in. szybkie punkty ładowania Tesla Supercharger, pozwalające uzupełnić zapas energii w czasie zaledwie 15 minut. Tyle wystarczy, by naładować Model Y i pokonać nim dystans 241 km, w przypadku Modelu X – 282 kilometrów.

W takim przypadku widok, jaki zastał na jednej ze stacji przy autostradzie w Cumbrii (UK), jeden z kierowców był bezprecedensowy. Zszokowany  nagrał wideo, na którym uwiecznił 23 samochody Tesli w kolejce do ładowarek. Ponieważ sam posiada zarówno samochód elektryczny, jak i spalinowy w tym momencie nie żałował, że na świąteczny wypad z rodziną wybrał Land Rovera Discovery.

Ciąg dalszy publikacji pod wideo

Świadek frustracji kierowców zastanawia się, czy wymiana auta na Teslę jest dobrą opcją

Bezprecedensowe kolejki Tesli trwające godzinami w oczekiwaniu na dostępny punkt ładowania, skłoniły kierowcę do refleksji nad zmianą samochodu. Jako posiadacz obu wariantów napędu dostrzega jedną poważną wadę przesiadki na napęd elektryczny. Dalsze wyjazdy takim samochodem nie są dobrą opcją, jeśli infrastruktura ładowania nie doczeka się modernizacji. Teraz na dłuższe wycieczki jeździ Land Roverem. Jak komentuje we wpisie pod filmem, w tym przypadku nie zazdrościł właścicielom Tesli.

Teraz, byłem kierowcą EV przez ostatnie 4 lata i ja ❤️❤️to …. Jest idealny na lokalne podróże, bieg do szkoły i zakupy. I zawsze zazdrościłem kierowcom Tesli, szalonego dzięki zasięgowi przebiegu, jaki mogą osiągnąć i opcji doładowania na stacjach ładowania Tesli. ALE, wracając z rodzinnych świątecznych wakacji w wiejskiej Szkocji, byłem bardzo wdzięczny, że mamy naszego zaufanego Land Rovera Discovery 4⛽️ …. na szybkim pit stop w Tebay Services powitał mnie taki widok ….. OMG 😳 …. Co za koszmar, niektórzy czekali ponad godzinę i w ogóle się nie ruszyli, a kolejka stawała się coraz większa, 8 samochodów się ładowało i 23 czekało… WIELU bardzo niezadowolonych kierowców Tesli. Wymieniam mój EV w maju i to sprawia, że poważnie zastanawiam się, czy Tesla Model Y jest dla mnie 🤔 właściwą opcją. Może Elon zaoferował bezpłatne ładowanie jako prezent 💝🤣 świąteczny 🎅🏻.. Tim Findlay

Eksperci motoryzacyjni nie mają wątpliwości, obecna infrastruktura ładowania wymaga pilnej modernizacji. W przeciwnym razie kierowcy będą zniechęceni do kupowania samochodów elektrycznych.

Samochodów elektrycznych przybywa w każdym zakątku Europy, ale inwestycje w ładowarki nie nadążają za popytem. Dlatego kierowcy na dalsze wyjazdy wybierają samochód spalinowy i taki w odwecie zawsze znajdzie miejsce w ich garażu. Jako ten niezawodny, niegenerujący problemów z dojazdem.

NIE PRZEGAP

Dramat kierowcy Tesli. Podczas jazdy autostradą samochód przestał działać [WIDEO]

Mają dosyć „bylejakości” Tesli i przeprowadzili strajk głodowy. Chcą, by Elon naprawił problemy w ich samochodach

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News