Ponad 1000 zł za darmo tylko do 31 maja. Taki dodatek zrekompensuje wysokie rachunki za energię elektryczną

Ponad 1000 zł za darmo tylko do 31 maja. Taki dodatek zrekompensuje wysokie rachunki za energię elektryczną

inflacja ceny

Podaj dalej

Wsparcie finansowe na wysokie rachunki można jeszcze dostać przez kilka tygodni, kwalifikujący się do niego Polacy mogą w ten sposób zyskać dodatek na kwotę ponad 1000 zł. Darmowa gotówka to wszędzie bardzo oczekiwane wsparcie w czasach drożyzny. Zwłaszcza, że nie zapowiada się, że będzie w najbliższym czasie taniej.

Z tego nowego programu Polacy mogą zyskać darmową gotówkę na energię

Wsparcie finansowe w postaci darmowej gotówki od rządu, pochodzi z programu Alternative Fuel Payment (AFP), przeznaczonego dla gospodarstw domowych zamieszkujących w Wielkiej Brytanii.

O taki dodatek mogą sie starać wszyscy, którzy używają alternatywnych źródeł, takich jak węgiel, olej opałowy, biomasa i gaz płynny (LPG), zamiast tych z sieci.

Wiadomo, że takie wsparcie w postaci darmowej gotówki w wysokości 200 funtów na rachunki za energię, zyskają miliony osób. Jest jednak termin po którym ubieganie odebrać tylko się o takie pieniądze nie będzie możliwe. Wsparcie od rządu można bowiem uzyskać tylko do 31 maja. To nowy wydłużony termin na wnioskowanie o wsparcie na gwałtownie rosnące ceny energii w miesiącach zimowych. Czytaj także: Nowy bon na 2500 zł dla Polaków. Kiedy będzie można go uzyskać i czy będzie można zamienić na gotówkę?

Dodatek na wysokie rachunki w domu
fot.Freepik

Nie wszyscy muszą składać odpowiedni wniosek na taki dodatek

Dodatek na drogą energię mogą uzyskać osoby zamieszkujące:
– w domku na terenie parku mieszkalnego
– poza siecią elektryczną lub gazową,
– na łodzi zacumowanej na stałe w miejscu zamieszkania
w wynajmowanych mieszkaniach socjalnych lub prywatnych, które mają podłączenie do sieci energetycznej lub komunalnej sieci elektrycznej,
– zamieszkujące część nieruchomości biznesowej (takiej jak gospodarstwo rolne lub mieszkanie nad sklepem), a także w mobilnym domu.

Wnioskować o taki dodatek trzeba tylko w pierwszych trzech przypadkach. Osoby płacące za prąd z wykorzystaniem standard credit, powinny otrzymać na swoje konto 200 funtów. Ważne jest w przypadku składania wniosków, przedstawienie do 10 rachunków za energię.

Program AFP przedłużono do 31 maja, by pozyskać większą liczbę osób uprawnionych, które mogą mieć trudności z ubieganiem się o gotówkę. Osoby, które powinny składać wnioski mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej Gov.uk, lub dzwoniąc pod numer 0808 175 3287.

Brytyjski rząd zachęca do składania wniosków o wszelaką pomoc finansową, jaką oferuje w czasach wysokiej inflacji. Czytaj także: W środę ostatnia szansa na wysoki dodatek. Wielu nadal nie wie, że ZUS wypłaca na wniosek nawet 3000 zł

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News