Polscy kierowcy mają dość drogiego paliwa. W proteście zablokowali stacje benzynową [WIDEO]

Polscy kierowcy mają dość drogiego paliwa. W proteście zablokowali stacje benzynową [WIDEO]

wysokie ceny paliwa kierowcy maja dosc BLOKUJĄ STACJE

Podaj dalej

Polscy kierowcy od tygodni zmagają się z wysokimi cenami paliwa, a prognozy na najbliższy czas nie są optymistyczne. Wiele osób obawia się, że będzie musiało zrezygnować z jazdy własnym samochodem, ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Samochód to nie tylko środek transportu, ale często stanowi źródło dochodów. Czara goryczy właśnie się przelała i kierowcy postanowili zaprotestować.

Kilkunastu kierowców w osobliwy sposób zaprotestowało przeciwko wysokim cenom paliwa

Według informacji Bielsko.info, punktualnie w niedzielne południe kilkunastu kierowców postanowiło dać wyraz niezadowoleniu z cen paliwa na stacjach. W tym celu udali się na stację paliw przy alei Andersa i zablokowali wjazd do stacji benzynowej. Ceny, jakie dzisiaj obowiązywały widać na nagraniu poniżej. Za litr benzyny Pb95 trzeba zapłacić 7,94 zł, a za diesla 7,69 zł. Dla porównania w Łodzi za litr benzyny PB95 trzeba zapłacić 7,97 zł, a za litr diesla 8,57 zł.

Kierowcy nie uznają kolejnych podwyżek za zasadne i wypowiadając się dla regionalnej stacji tv, uważają, że czują się wykorzystywani.
Cena euro spada. Cena dolara spada. Złoty się umacnia, a paliwo idzie w górę. Myślę, że to wszystko się nie klei. Ekonomicznie nikt chyba nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego– mówi Szymon Twardak, jeden z uczestników akcji pod stacją Orlen.

Żaden z kierowców nie dostał mandatu

Właściciel stacji paliw przy al. Andersa widząc blokadę wjazdu na stację, wezwał na miejsce funkcjonariuszy policji. Kierowcy nie zgłosili właścicielowi protestu, twierdząc, że wszystkie samochody się „zepsuły”.

Gdy patrol policji pojawił się na miejscu, wszystkie samochody postanowiły znów działać i odpaliły. W związku z tym, policjanci, nie wystawili kierowcom mandatów. Nagranie live z zajścia pojawiło się na platformie Facebook, gdzie śledziły je tysiące internautów. Poniższe nagranie BielskoTV, przedstawia wypowiedzi kierowców biorących udział w akcji, do której chętnie przystąpiłoby wielu chętnych.

Kierowcy w komentarzach wskazują jasno, że za wysokie ceny odpowiada marża sprzedawców i domagają się wyjaśnień- Wszyscy powinniśmy tam być to, co się dzieje z cenami paliw to szok

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News