Policja skonfiskowała Lamborghini, McLarena, Ferrari i Porsche. Wszystko przez jedno nagranie [WIDEO]

Policja skonfiskowała Lamborghini, McLarena, Ferrari i Porsche. Wszystko przez jedno nagranie [WIDEO]

policja skonfiskowała lamborghini mclaren-ferrari-i porsche

Podaj dalej

Czy gdybyś miał w garażu Lamborghini, Porsche albo McLarena to byłbyś skłonny jeździć nim jedynie zgodnie z przepisami? Czy jednak chciałbyś chociaż na autostradzie pomknąć nim nie patrząc na limity prędkości? Bądźmy szczerzy- nie mógłbyś się oprzeć ale nie każdy ma tuż obok niemiecką autostradę, dlatego czasami finał jest mało szczęśliwy.

17 super samochodów ścigało się na autostradzie niczym w Need for Speed

Jeśli posiadasz super samochód z logo Lamborghini, Porsche czy McLarena twoją ulubioną miejscówką jest autostrada. Z prostej przyczyny, bo tylko tam możesz jeździć szybko i bez co chwila zmieniających się świateł.

Nic dziwnego, że wyposażeni w rejestratory wideo kierowcy chętnie nagrywają tak nieziemski widok jak pędzące autostradą luksusowe sportowe samochody, a zwłaszcza gdy jest ich siedemnaście. Cóż czasami zdarzy się, że wideo trafi do sieci, co oznacza kłopoty, bo zawsze zainteresuje się nim policja. Tak też było tym razem.

Policjanci w Hongkongu właśnie aresztowali 10 osób i skonfiskowali 9 super samochodów. Wszystko po tym jak do sieci trafiło nagranie z szaleńczej jazdy autostradą. Jak wiadomo ścigać się można do woli, ale na torze.

policja skonfiskowala porsche ferrari mclarena

Cztery Lamborghini, Ferrari, Porsche i McLaren skonfiskowano

Właściciele zarejestrowanych na nagraniu Porsche, Lamborghini, Ferrari i McLarena właśnie stracili swoje samochody, po tym jak ich szaleństwa na autostradzie uwieczniono na nagraniu, które obejrzała policja.

Jak donosi South China Morning Post, wśród aresztowanych osób było dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta, wszyscy w wieku od 30 do 60 lat. Za nielegalne wyścigi i podżeganie do nich ma problemy m.in lekarz, handlowcy i agent nieruchomości. Za wyścigi, które są traktowane jak przestępstwo grozi im kara do roku więzienia. Policja prowadzi śledztwo w sprawie tego incydentu i poszukuje właścicieli pozostałych samochodów.

Od jakiegoś czasu w Hongkongu działa specjalna grupa ds. zwalczania nielegalnych wyścigów. Kwestią czasu jest to jak po przejrzeniu nagrań z monitoringu i kamer, znajdą się pozostali bohaterowie autostradowego Need for Speed.

Funkcjonariusze organów ścigania w Hongkongu dobrze wiedzą, że kierowcy luksusowych samochodów zwykle pojawiają się w grupach i jeżdżą w nocy lub wczesnym rankiem z dużą prędkością. Niestety nie na torze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News