Policja alarmuje, masz ten samochód? Musisz być czujny. Złodzieje znaleźli sposób i kradną na potęgę

Policja alarmuje, masz ten samochód? Musisz być czujny. Złodzieje znaleźli sposób i kradną na potęgę

zlodzieje kradna tesle

Podaj dalej

Norwegia stała się niejako europejską stolicą Tesli, a to dlatego, że elektryczny samochód cieszy się tam ogromną popularnością. Być może ten fakt zadecydował o tym, że zaczęli sięgać po niego złodzieje. Dzieje się tak pomimo zaawansowanych systemów zainstalowanych w samochodach.

Policja alarmuje. Nie jeden amerykański samochód zniknął już z podjazdu

Policja i właściciele Tesli w Norwegii nie mają pojęcia jakim cudem profesjonalni złodzieje kradną samochód, pomimo zaawansowanych zabezpieczeń dostępnych w samochodach. Do tej pory, jeżeli komukolwiek udało się tego dokonać prędzej czy później został namierzony.
Jaki informuje Electrek, zawodowi złodzieje ruszyli na łowy do stolicy elektrycznych samochodów.

Zaginęło już kilka Tesli, w związku z tym policja ostrzegła właścicieli, że ich samochody mogą stać się łupem. To nieco zastanawiająca sytuacja, bo Tesla to samochód, który trudniej ukraść niż wszystkie inne.

zlodzieje kradna tesle
YouTube

W Oslo skradziono 2 sztuki Tesli Model S

Jak się okazuje, zawodowi złodzieje upodobali sobie samochody Tesli. Według doniesień, z okolic Oslo, Jessheim i Frogner, skradziono dwa sedany Model S. Obydwa samochody zaparkowano na podjazdach domów właścicieli. Aut nie ma, a właścicielom pozostały jedynie karty-klucze. Policja postanowiła opublikować komunikat na Twitterze.

W nocy otrzymaliśmy zgłoszenie kradzieży 2 Tesli Model S z prywatnych podwórek. Właściciele samochodów posiadają karty-klucze. Właściciele podobnych samochodów powinni zachować czujność. Prawdopodobnie w dzielnicy są zawodowi złodzieje”

Nie wiadomo, w jaki sposób przestępcom udaje się ukraść samochody

Co do zasady, Teslę jak i inne samochody można ukraść, ale w perspektywie czasu bywa to mało opłacalne. Dlaczego?
Samochody Tesli bardzo łatwo można wyśledzić, ponadto mają system bezpieczeństwa oparty na kamerze Sentry Mode, wbudowaną kamerę ( TeslaCam ) i funkcję „PIN to drive”.

Ponadto właściciele mają dostęp do samochodu z poziomu aplikacji, która umożliwia im dostęp i kontrolę nad autem nawet gdy zostanie skradziony.

Tesla wprowadziła mnóstwo funkcji, aby utrudnić kradzież oraz ułatwić ich śledzenie i odzyskiwanie. Jak widać przestępcy wyraźnie znaleźli sposób na obejście przeszkód.

W USA, spośród 115 skradzionych Tesli odzyskano 112. Wygląda na to,że zawodowi złodzieje w Europie mają więcej szczęścia lub są dużo lepsi w tym co robią. Jeżeli masz Teslę, bądź czujny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News