Polacy są wściekli i chcą rządowego wsparcia. Przez ceny węgla wszyscy wydadzą na ogrzewanie 4 razy więcej

Polacy są wściekli i chcą rządowego wsparcia. Przez ceny węgla wszyscy wydadzą na ogrzewanie 4 razy więcej

ceny węgiel gazu i pradu rekompensaty dla polakow

Podaj dalej

Rządzący nie ustają w produkowaniu przepisów, które umożliwią Polakom korzystającym z węgla tańsze ogrzewanie na zimę . To odpowiedź na coraz droższy węgiel, który wykorzystuje w domach kilka milionów rodaków. W tej kwestii wiele się zmieniło od ostatniego roku. Niestety wszyscy Polacy zapłacą więcej- nie tylko ci korzystający z węgla.

Ogrzewanie rekordowo drogie- wszyscy Polacy chcą rządowego wsparcia, nie tylko ci korzystający z węgla

Ceny węgla, ekogroszku, peletu czy drewna poszły w górę, dlatego ogrzewanie w tym roku będzie rekordowo drogie. Najnowszy rządowy program zakłada zaś wypłatę 3000 zł dla każdego gospodarstwa domowego, które korzysta z węgla, peletu lub brykietu. Warunkiem jest złożenie deklaracji CEEB. Rządzący uchwalając kolejną ustawę o dopłatach, nie wymagają udowodnienia, że otrzymane pieniądze Polacy przeznaczyli na ogrzewanie.

Ustawę musi jeszcze zatwierdzić Senat, zanim trafi do podpisu prezydenta. Na tym jednak rządowa pomoc w dobie nadchodzącego kryzysu energetycznego może się nie skończyć. Na razie można się tego domyślać ze skromnej zapowiedzi minister klimatu i środowiska- Anny Moskwy.

Rząd pracuje nad kolejnymi instrumentami – mówiła w piątek wieczorem w Polsat News.

Ceny wszystkich paliw do ogrzewania domów osiągają kolejne rekordy cenowe. Na dopłaty mogą na razie liczyć nieliczni. Forsowana przez grupę posłów dopłata dla wszystkich Polaków na ogrzewanie, nie została ujęta w obecnym wyglądzie ustawy. Jak pisaliśmy, dodatek według posłów powinien być dodatkiem energetycznym, a nie tylko węglowym. To dlatego, by mogła objąć wszystkich Polaków.

drogi wegiel i gaz zimne kaloryfery
Pixabay

Polacy nie chcą finansować z podatków jedynie kopciuchów

Sami Polacy chcą być równo traktowani w obliczu rosnących kosztów utrzymania i ogrzewania. Jak piszą w komentarzach pod publikacją Moneypl, koszty ogrzewania są już 4 razy droższe niż przed rokiem.

Ekogroszek kosztuje obecnie 4 razy więcej niż rok temu. W maju 2021 kupiłam po 850 zł./tonę. W maju 2022 zakup po 3000 zł./tonę. Identyczny towar. Obecnie cena jeszcze wyższa. W sezonie grzewczym spalam 1 tonę na miesiąc! Najdroższe ogrzewanie obecnie. W zeszłym roku opał na cały sezon, a obecnie za tą kwotę 1 tona ekogroszku. Wiele prób zakupu towaru w internetowym sklepie PPG – nieskuteczne. Pomimo dodatku 3000 zł opał wyniesie mnie o 6000 zł. więcej niż w zeszłym sezonie– pisze internautka pod pseudonimem AM72.

Ogrzewanie sieciowe też zdrożeje, pożerając wraz z opłatami za elektryczność wysokie kwoty z portfeli milionów Polaków. Ustawa w obecnym kształcie również ich pomija w systemie rządowego wsparcia.

A co z tymi co mieszkają w blokach, mają domki letnie lub domy, w których nie mieszkają, a tam są trzony kuchenne i też dostaną 3000 tys bo tego ma nikt nie sprawdzać? Już się z tego śmieją paranoja, a co dostaną ci w blokach, co płacą co miesiąc 500 zł za ogrzewanie?– pisze internauta pod pseudonimem lokator.

Oburzenia nie kryją Ci, których budżety pochłonęła wymiana źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Dlatego uważają, że niesłusznie pieniądze z podatków wszystkich Polaków, trafiają jedynie do kieszeni tych, którzy korzystają z nie ekologicznego paliwa do ogrzewania domów.

Dlaczego rząd dofinansowuje kopciuchy? Zmuszają nas powoli do wymiany źródeł ciepła, gro osób w Polsce powymieniała swoje piece, ponosząc ogromne koszty. Im się nic nie należy-dlaczego? Co jest tu grane i co jest ważniejsze, interes państwowy czy ekologia, bo sama już nie wiem– pisze internautka Weroni21.

Czy wszyscy ci Polacy doczekają się rządowego wsparcia w obliczu kryzysu energetycznego, jak zapowiedziała Anna Moskwa? Dowiemy się w najbliższych dniach.

Rządzący mają nowy pomysł na tańszy węgiel dla Polaków. Oferują dodatek nie na 1000, a na 3000 złotych

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News