Polacy ruszyli szturmem po dodatek. Z tym wnioskiem mogą zyskać 31 000 zł, ale muszą się spieszyć

Polacy ruszyli szturmem po dodatek. Z tym wnioskiem mogą zyskać 31 000 zł, ale muszą się spieszyć

węgiel ekogroszek dodatek do węgla ceny rząd tarcza

Podaj dalej

Rządzący oferują nie jeden dodatek, który odciąża finanse Polaków i pozwala obniżyć comiesięczne wydatki. Nic dziwnego, że w dobie kryzysu cieszą się sporym zainteresowaniem. Oferowane pieniądze szybko znikają wraz z kolejnym składanym wnioskiem. Terminy na ich składanie też szybko się kończą. Czas na uzyskanie nawet 31 000 zł upływa już za dwa tygodnie. Kto je może dostać?

Dodatek z tym wnioskiem do 31 marca, ale tylko teoretycznie

Bardzo opłacalny dodatek, jaki można uzyskać, składając wniosek do 31 marca, pozwala obniżyć wydatki na energię. Dzięki niemu można bowiem sfinansować inwestycję w fotowoltaikę lub magazyn energii. Jakie kwoty i kto może uzyskać?

Program rządzących Mój Prąd 4.0 w 2023 pozwala na dodatkowe pieniądze dla Polaków, jakie w efekcie mają zwiększyć produkcję energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Zainteresowanie Polaków programem jest tak duże, że pieniądze mogą się skończyć szybciej, niż 31 marca. Korzystają z niego ci rozliczani w nowym systemie net-billing. Ile można zyskać w tym roku?

-do 6000 zł dopłaty do mikroinstalacji PV (o 2000 zł wcześniej niż dotychczas)
– w przypadku instalacji fotowoltaiki z dodatkowymi urządzeniami – do 7000 zł (wcześniej 5000 zł)
– do 16 000 zł dopłaty dla fotowoltaiki z magazynem energii (wcześniej oferowano jedynie 7500 zł).

fotowoltaika dodatek
Pixabay/Como una Reina

Polacy ruszyli z wnioskami – pieniądze mogą się skończyć, zanim upłynie termin na ich składanie

Polacy chętni na rządowy dodatek na sfinansowanie inwestycji nie powinni zwlekać z wnioskiem. Termin na jego składanie upływa co prawda 31 marca, ale chętnych jest tyle, że znacznie szybciej mogą skończyć się pieniądze.

Ostatni skokowy wzrost liczby składanych wniosków może spowodować wyczerpanie puli dotacji jeszcze przed końcem naboru – powiedział w środę na antenie Radia Lublin, Paweł Mirowski z NFOŚiGW.

W nowym programie właściciel domu decydując się na panel, magazyn energii, magazyn ciepła oraz system zarządzania energią może uzyskać nawet do 31 000 zł dofinansowania. Co z tymi, którzy zdecydowali się tylko na mikroinstalację PV, a chcieliby więcej zyskać?

Nadal mają możliwość złożenia uzupełniającego wniosku o dofinansowanie na dodatkowe elementy zwiększające autokonsumpcję energii. Złożonego już wniosku nie muszą wycofywać. Trzeba pamiętać, że dodatek do inwestycji to obecnie do 50% kosztów kwalifikowanych. Z dodatku mogą skorzystać także osoby, które uzyskały finansowe wsparcia z Programu Czyste Powietrze.

NIE PRZEGAP

Od 1 lutego zupełnie nowe dotacje. Korzystający z węgla do ogrzewania dostaną nawet 200 000 zł

Zmiany w dopłatach na ciepło dla Polaków. Dostaną za darmo dodatkowe tysiące złotych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News