Polacy oszukują rodaków metodą na węgiel. Na jednym zakupie strata nawet 1000 zł

Polacy oszukują rodaków metodą na węgiel. Na jednym zakupie strata nawet 1000 zł

węgiel ekogroszek w cenie

Podaj dalej

Drogi węgiel i deficyt surowca na rynku okazały się idealną okazją dla oszustów. Niedawno na gorącym uczynku złapano właściciela skupu, który wykorzystywał dane klientów do zakupu węgla w e-sklepie PGG. Robił to bez zgody zainteresowanych, by sprzedać surowiec drożej.

Sprzedam węgiel i ekogroszek w promocyjnej cenie

Jak się okazuje kreatywność rodaków nie zna granic, a potrzebny węgiel i ekogroszek na zimę jest bardzo poszukiwanym towarem. To dlatego, nie tylko na skupach oszukuje się Polaków. Świetną alternatywą okazały się ogłoszenia o sprzedaży zamieszczane na przykład, na portalu Facebook marketplace.

Jak pisze portal pościgi.pl, ogłoszenie o sprzedaży ekogroszku w promocyjnej cenie 1200 zł za tonę, zamieszczone na platformie, okazało się świetnym pomysłem na zarabianie. Sprawdzenie prawdziwości oferty okazało się mało realne. Przekonał się o tym mieszkaniec Wielkopolski.

oszustwo na węgiel i ekogroszek
Pixabay

Zaliczka przepadła razem ze sprzedawcą

Mieszkaniec powiatu tureckiego znalazł ogłoszenie o sprzedaży ekogroszku w cenie 1200 zł za tonę. Skontaktował się ze sprzedającym surowiec na Facebook marketplace za pośrednictwem komunikatora, a później telefonicznie na podany w ogłoszeniu numer.

Podczas rozmowy oszust zadeklarował przesłanie ekogroszku w ciągu tygodnia do domu. Warunkiem była wpłata zaliczki w wysokości 1000 zł. Chętny na zakup ekogroszku w promocyjnej cenie otrzymał kod blik, za pośrednictwem którego oszust otrzymał konieczną do zakupu zaliczkę.

Podany w ogłoszeniu numer już po kilku dniach był nieaktywny, o czym przekonał się oszukany mężczyzna. Próby kontaktu przez portal Facebook marketplace również skończyły się niepowodzeniem. W rezultacie zgłosił sprawę funkcjonariuszom policji w Turku, gdzie toczy się postępowanie.

Wyczulamy by wziąć pod uwagę wszelkie ogłoszenia o sprzedaży węgla i innych paliw do ogrzewania domów. Zwłaszcza na „super okazje” i „promocje”. Jak wiadomo węgiel, ekogroszek i pelet są na polskim rynku towarem deficytowym. Jeśli ktoś je posiada, to nie sprzedaje ich w cenie poniżej zakupu.

Od dziś duże dotacje dla Polaków. Dostaną nawet 37 000 zł na zimę w nowym rządowym programie

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News