Polacy mogą polecieć na wakacje znacznie taniej. To tysiące zaoszczędzonych złotych - bez żadnego bonu

Polacy mogą polecieć na wakacje znacznie taniej. To tysiące zaoszczędzonych złotych - bez żadnego bonu

polacy wakacje tanie loty jpg

Podaj dalej

Polacy przymierzają się do wakacyjnych wyjazdów. W tym celu często rezygnują z samochodów, by zaoszczędzić na czasie i znacznie dłużej cieszyć się wolnym czasem. Takie wygodne podróżowanie jednak nie jest tanie, co nie znaczy, że nie można samolotem podróżować za mniej, niż się wydaje. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Polacy powinni skorzystać z tych kilku świetnych sztuczek

Polacy często jeżdżą godzinami autostradami, zamiast wybrać się na wakacje samolotem. To z prostej przyczyny, jaką są koszty zakupu biletów. Tanio już było to prawda, ale nie znaczy to, że nie może być taniej. Wystarczy znać kilka tricków by wydać znacznie mniej na latanie.

Listę sposobów na dużo lepsze ceny opublikowały na swoich stronach wyszukiwarki Skyscanner i Scott. Dzięki nim wiemy na przykład, że latanie na wakacje może być znacznie tańsze, jeśli bilety zakupimy na dni, które nie są popularne. Najlepiej, jeśli wybierzemy loty we wtorki, środy lub soboty, bo zwykle wtedy są sporo tańsze.

Drugą świetną sztuczką pozwalającą zaoszczędzić na wydatkach jest zakup biletów w jedną stronę, zamiast w obie. Taki osobny zakup pozwala na większy wybór linii lotniczych, co niesie ze sobą spore oszczędności. Wystarczy sprawdzić, czy jest taka opcja i czy nie jest bardziej korzystna.

Kolejny sposób to skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm oferujących pakiety wakacyjne. Często sprzedają wakacyjne wycieczki last minut z dużymi rabatami. Takie pojawiają się wtedy, gdy klienci na przykład z nich zrezygnują.

polacy taniej na wakacjach samolotem
www.ryanair.com

Podróże w tych porach są najtańsze

Polacy poszukując tanich połączeń lotniczych, powinni wiedzieć, że podróżowanie o określonych porach pozwala sporo zaoszczędzić. Nocne loty równa się oszczędzanie, podobnie jak te wczesnym rankiem. To dlatego, że są mniej oblegane, a co za tym idzie, można podróżować znacznie wygodniej.

Warto wziąć też pod uwagę miesiąc, w którym chcemy udać się na wymarzone wakacje. Te w szczycie sezonu są najdroższe, tymczasem można cieszyć się słońcem i dobrą pogodą także we wrześniu i w październiku. W taki sposób można zaoszczędzić nawet powyżej 20% pierwotnej ceny.

Przy poszukiwaniu tanich biletów, warto pamiętać o regule 24 godzin. To okres, w którym linie lotnicze muszą zezwolić na bezpłatne zmiany lub anulowanie rezerwacji (do 24 godzin po zakupie).

Polacy powinni korzystać z wyszukiwarek, by porównać ceny przewoźników. Chociaż wszystkie są do siebie podobne, to oferują różne opcje wyszukiwania i filtrowania. Najbardziej popularne dziś to Kiwi, Kayak, eDreams, Skyscanner lub Google Flights. W wyszukiwarce lotów na stronie linii lotniczych Ryanair można określić swój budżet i w kilka sekund znaleźć lot za taką cenę, jaką chcemy.

NIE PRZEGAP

Polaków czeka kolejna nowa opłata. Zapłacą extra za samochody oraz ogrzewanie w domach i w blokach

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News