Polacy jeszcze nigdy tyle nie płacili za ciepło! Podwyżki za ogrzewanie osiągną rekordowy poziom

Polacy jeszcze nigdy tyle nie płacili za ciepło! Podwyżki za ogrzewanie osiągną rekordowy poziom

podwyzki cieplo woda węgiel gaz

Podaj dalej

Ogrzewanie domu, garażu czy mieszkania w tym roku będzie koszmarnie drogie, to dlatego, że wysokie ceny surowców oznaczają podwyżki rachunków za ciepło. Jak pisze dziś Rzeczpospolita, nowe ceny za ogrzewanie w domach osiągną nowy rekordowy poziom.

Rekordowe podwyżki cen ciepła- więcej zapłacą wszyscy Polacy

Rekordowo drogi węgiel i gaz w konsekwencji oznacza konieczność wprowadzenia podwyżki opłat za ogrzewanie. Problem wysokich rachunków do opłacenia dotknie miliony Polaków. Jak ostrzega Rzeczpospolita „Podwyżki za ciepło będą rekordowo wysokie”.

Wzrost może wynieść co najmniej kilkadziesiąt procent, wynika z informacji udostępnionych przez Urząd Regulacji Energetyki. Za drogie surowce zapłacą wszyscy: mieszkańcy bloków, domów, garaży, a także przedsiębiorstwa. Nawet ci, którzy skorzystają z taniego rządowego węgla, nie pozbędą się problemów.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, podwyżki cen ciepła według ciepłowni mogą wynieść nawet kilkaset procent. To zależy od źródła produkcji ciepła.

„To problem dla ok. 15 mln gospodarstw domowych ogrzewających się ciepłem systemowym. W przypadku domów jednorodzinnych, które ogrzewają się węglem – a tych jest ok. 3,5 mln – dopłaty do węgla także nie rozwiążą problemu” – czytamy w publikacji.

podwyżki gaz ciepło węgiel
Pixabay

Ministerstwo walczy by ciepła zimą nie zabrakło

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Rafał Gawin przekazał, że podwyżki taryf dla firm z branży ciepłowniczej wynoszą najczęściej kilkadziesiąt procent. Te efekt drogich surowców: gazu i węgla.

My ze swojej strony robimy wszystko, żeby ich nie zabrakło – powiedział prezes URE w publikacji Rzeczpospolitej.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapewnia, ciągle zapewnia, że problemów z węglem nie będzie i wszyscy będą mogli go kupić. Według informacji Rzeczpospolitej, Spółki Skarbu Państwa zakontraktowały węgiel na poziomie ok. 7 mln ton, a spółki prywatne – 2 mln ton. Do tej pory, co roku brakowało na polskim rynku ok. 18 ton węgla, którą to dziurę łatano importem surowca.

Wnioskujemy, że i w tym roku węgla nie zabraknie. Problem pojawi się gdzie indziej- nie wszystkich będzie na niego stać. Polacy jeszcze nigdy nie płacili za ciepło tak dużo.

Polacy wykupują ten towar od ręki. Daje więcej ciepła niż węgiel i mogą sporo zaoszczędzić

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News