Pokazali Audi RS6 Johann ABT Signature Edition. To prawdziwa perełka tuningu, jakiej jeszcze nie było [WIDEO]

Pokazali Audi RS6 Johann ABT Signature Edition. To prawdziwa perełka tuningu, jakiej jeszcze nie było [WIDEO]

audi rs6 johan abt edition

Podaj dalej

Firma Abt to rodzinny biznes, prowadzony od pokoleń. Jej założycielem był Johann Abt, który od 1896 roku prowadził swój warsztat kowalski w Bawarii. Jego celem, który kontynuuje do dziś rodzina, było optymalne przeniesienie mocy na drogę. Po 125-latach historii firmy, zwykła kuźnia, stała się wysokiej klasy „kuźnią” wyjątkowych tuningowych wersji samochodów. Dziś przedstawiła swoje arcydzieło – Audi RS6 Johann Abt Signature Edition

Audi RS6 Johann Abt Signature Edition, jest obłędne pod każdym względem

Edycja modelu Audi RS6 C8 avant, pod nazwą Johann Abt Signature Edition, składa się jedynie z 64 egzemplarzy. To arcydzieło, które wyszło spod rąk mechaników wyścigowych, to coś więcej niż egzemplarz z podniesioną mocą.

Limitowana seria, powstała w hołdzie dla założyciela. Każdy egzemplarz ma moc 800 KM i 980 Nm., a osiągi są efektem niezliczonej ilości godzin pracy mechaników wyścigowych. Nieustanny rozwoj i umiejętności inżynierskie, pozwoliły uzyskać pierwszą setkę w czasie 2,9 sekundy.

audi rs6 johan abt edition

Tu wszystko jest obłędne, od dodatków po osiągi

Godziny spędzone w nowoczesnym tunelu aerodynamicznym w Stuttgarcie i na High Speed ​​Oval w Papenburgu, pozwoliły kierowcom wyścigowym, skrupulatnie przetestować tę specyfikacje w rzeczywistych warunkach.

Inżynierowie pracowali nad tym, by zmniejszyć opór powietrza, podnieść prędkość maksymalną,  zwiększyć docisk przy 330 km/h, poprawić przyspieszenie, zmianę pasa, hamowanie , prowadzenie i dynamikę jazdy.

Kute koła powstały specjalnie dla tego modelu, z karbonową strukturą z czerwoną metaliczną nitką. To specjalnie opracowana i wyprodukowana dla Signature Edition felga.

Audi RS6 Johann Abt Signature Edition, to najbardziej ekskluzywny samochód, jaki kiedykolwiek wypuścił tuner. Tu elegancja przenika niczym czerwona metalowa nić zewnętrzną powłokę i wnętrze tego wyjątkowego i mocarnego samochodu. Żaden inny  samochód na świecie, nie jest wykonany w tak niezwykły sposób.

Każdy egzemplarz posiada kapsułę czasu, w której znajduje się fragment z kowadła z 1896 roku, z  warsztatu rodziny Abt.  Żaden inny  samochód na świecie, nie jest wykonany w tak niezwykły sposób. Zobaczcie sami

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News