Pokazał obłędny egzemplarz Bugatti Divo. Tu wszystko jest ekstremalne- nawet cena [WIDEO]

Pokazał obłędny egzemplarz Bugatti Divo. Tu wszystko jest ekstremalne- nawet cena [WIDEO]

bugatti divo najdroższe na swiecie

Podaj dalej

Uderzająco piękny, wytrzymały, wyposażony w szczególne właściwości jezdne- takie jest limitowane Bugatti Divo. Wyjątkowy design tego samochodu zaprojektowano z myślą o dopracowaniu aerodynamiki, gwarantującej niezapomniane wrażenia z jazdy. Grupa Novitec właśnie pokazała wyjątkowy egzemplarz tego hipersamochodu.

Bugatti Divo w czarno-złotej konfiguracji kosztuje 8 milionów Euro

Jak wiadomo, Bugatti jest mistrzem w budowie nadwozia, a ten okrutnie wyglądający projekt to nic innego jak odzwierciedlenie tego, jak się prowadzi. Arcydzieło motoryzacyjnego rzemiosła to marzenie każdego fana super sportowych samochodów.

Nic dziwnego, że limitowany model trafia do entuzjastów i kolekcjonerów wyjątkowych samochodów. Nadwozie zaprojektowano tak, aby silne uderzenie powietrza przy wysokich prędkościach opływało samochód ze wszystkich stron i uciekało m.in. przez płetwy umieszczone nad kołami z przodu.

Z boku Bugatti Divo zobaczysz złowieszcze szpiczaste drzwi z wnęką i klamką. Ten wystający element to twardy metalowy uchwyt, a nie kawałek plastiku. To, co jednak totalnie cię powali to widok z tyłu. Chociaż prezenter twierdzi, że tylko jego dziewczyna wygląda od tej strony równie dobrze, to śmiemy twierdzić, że chyba mało jeszcze w życiu widział.

Olbrzymie skrzydło, niczym szerokie ramiona przyjmuje na siebie całe powietrze opływające samochód. Dociska nadwozie, pozwalając mu osiągać szalone prędkości, a jednocześnie stabilizując. Aero skrzydła są ruchome i pracują, gdy Bugatti Divo osiąga kolejne szczeble prędkości.

We wnętrzu zobaczysz owalny świetlny akcent, który przypomina kształtem ten umieszczony na przodzie Bugatti Divo. Gdybyś nie wiedział, to patrzysz na najdroższy egzemplarz  na świecie.

bugatti divo tył

Małe szanse, że go poprowadzisz, ale możesz posłuchać dobrych decybeli

Jak zobaczysz na wideo Bugatti Divo to oszałamiający samochód, który jak mówi prezenter, świetnie się prowadzi. Jest tak zaprojektowany, że oferuje z każdej strony bardzo dobrą widoczność, która czyni go użytecznym na ulicy.

Niestety marne szanse, że tego doświadczymy, w związku z tym, nie przegap okazji i sprawdź, co oferuje w sferze dźwięku. Nie mamy tu na myśli systemu audio zamontowanego w samochodzie. Chodzi o muzykę silnika W16 Divo, który współpracuje z czterema sprężarkami.

Zawsze możesz założyć słuchawki i podkręcić głośność, by usłyszeć jak ryczy wyjątkowy rzadki lew ze stajni Bugatti. Uprzedzamy, że będzie głośno, bo w urządzeniu do pomiarów skala wskazała 109,9 decybela. To zaledwie cząstka tego co może zademonstrować ten silnik. Gdybyś chciał zobaczyć go na ulicach, kliknij tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News