Pokazał, jak wygląda Tesla Cybertruck po otwarciu drzwi. Czy kupiłbyś ją za 50 000 dolarów? [WIDEO]

Na krótko przed oficjalną premierą do mediów społecznościowych trafiło nagranie, przedstawiające jak wygląda Tesla Cybertruck po otwarciu drzwi samochodu. To bezdyskusyjnie najbardziej wyczekiwany model firmy, na której czele stoi kontrowersyjny Elon Musk. Udostępnione wideo ujawnia wiele szczegółów futurystycznego pickupa.

tesla-cybertruck-elon-musk
Podaj dalej

Tesla Cybertruck wywołuje kontrowersje także projektem wnętrza

Najbardziej futurystyczny pickup na rynku to na pewno ten, który za chwile zadebiutuje na rynku, czyli Tesla Cybertruck. Wiemy już, jak wygląda wersja produkcyjna linii nadwozia, która ma tyle samo fanów, ilu przeciwników. Niewiele jednak było wiadomo na temat tego, jak elektryczny pickup wygląda po otwarciu drzwi.

Filmik krążący w mediach społecznościowych ujawnia wiele szczegółów na temat futurystycznego pickupa od Tesli. Nie wiemy, czy Elon Musk jest zadowolony z tego faktu, bo oficjalna premiera pojazdu przewidziana jest na 30 listopada br. Osoby, które zamówiły taki pojazd w przedsprzedaży mogą go jednak obejrzeć jeszcze przed oficjalną prezentacją.

Na nagraniu, aczkolwiek krótkim ujawniono m.in. jak składają się tylne siedzenia, i że tylny schowek otwiera się i zamyka za pomocą przesuwanych drzwi. Refleksje oglądających są różne, ale na pewno nikt nie spodziewał się tak mało kontrowersyjnego wnętrza w stosunku do futurystycznej stylistyki nadwozia.

tesla cybertruck wnętrze
lqvasser/ Instagram wnętrze Tesla Cybertruck

Czy kupiłbyś taki samochód za 50 000 dolarów?

Teslę Cybertruck zbudowano z myślą o pięciu pasażerach. We wnętrzu znajduje sie jeden duży ekran informacyjno-rozrywkowy. Steruje się palcami podobnie jak w innych modelach amerykańskiego producenta. W pickupie przewidziano także możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń.

To, czego do tej pory nie widzieliśmy to na pewno kwadratowa kierownica pickupa Tesli z emblematem Cybertruck na osłonie poduszki powietrznej. Konsola środkowa nie ma już przesuwanej osłony , ale zmieści bezprzewodowe ładowarki wraz z dwoma miejscami na szklanki, butelki, kawę itp. Schowki znajdziemy także we wszystkich czterech drzwiach.

Tylne siedzenia nie mają w sobie nic skomplikowanego. Ich pasażerowie mogą się cieszyć ekranem dotykowym oferującym różne opcje rozrywki. Na udostępnionym nagraniu zademonstrowano również obsługę drzwi przesuwnych za pomocą przycisków.

Dzięki nagraniu, które pozwala za szybki wgląd na ekran systemu informacyjno-rozrywkowego można zauważyć, że poziom naładowania baterii Tesli Cybertruck wynosi 71%. Osiągnięcie 100% wymagało 55 minut. Dzięki temu można przypuszczać, że akumulator pickupa ma 245kW. To ze względu na prędkość ładowania ujawnioną na wyświetlaczu, która wynosi 71 kWh. W rezultacie oznacza to, że Cybertruck ma około 2,5 razy większą pojemność baterii niż Tesla Model S Plaid.

Użytkownik Instagrama zamieszczając nagranie zapytał, czy Tesla Cybertruck to pojazd, który użytkownicy kupiliby za 50 000 dolarów. Jak można zobaczyć zdania są podzielone. Niektórzy deklarują taką chęć, a wielu nie chciałoby takiego pojazdu nawet za darmo. Nie brakuje też głosów rozczarowania wielkością tylnych siedzeń. Jak jednak wiadomo, Elon Musk już w przedsprzedaży nie narzekał na brak zainteresowanych zakupem elektrycznego pickupa. Dlatego należy się spodziewać, że po 30 listopada wielu szczęśliwców takim futurystycznym pojazdem z radością będzie przemierzać amerykańskie ulice.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lourde-Quincy Vasser (@lqvasser)

Przeczytaj również