Pojawił się nowy koszmarny błąd w Android Auto. Problem dotyka nawet użytkowników Pixela od Google

Pojawił się nowy koszmarny błąd w Android Auto. Problem dotyka nawet użytkowników Pixela od Google

android auto ma nowy blad google

Podaj dalej

Użytkownicy Android Auto mają kolejny problem z popularną aplikacją. Usterka jest na tyle uciążliwa, że na forach Google coraz więcej osób poszukuje skutecznego rozwiązania problemu. Sprawdź, na czym polega i jak sobie z nim poradzić.

Android Auto w kółko prosi o uruchomienie początkowej konfiguracji

Każdy, kto korzysta z Android Auto, wie, że podczas instalacji aplikacji pojawia się komunikat, który prosi kierowcę o przeprowadzenie wstępnej konfiguracji. W efekcie przeprowadza użytkownika poprzez kreatora konfiguracji krok po kroku do szczęśliwego finału instalacji.

Ustawienia podlegają zapisowi, dzięki czemu ponowne podłączenie urządzenia mobilnego nie wymaga kolejnej instalacji. Niestety wydaje się, że przybywa nieszczęśników, których aplikacja prosi o uruchamianie konfiguracji za każdym razem, gdy podłączają smartfon.

Jak informuje Autoevolution, nie jest to odosobniony problem. Świadczą o tym posty na forach pomocy Google, których ciągle przybywa. Wszyscy użytkownicy mają ten sam problem. Zaskakującym jest fakt, że owa usterka dotknęła również właścicieli Pixela, który podobnie jak Android Auto stworzył Google.

android auto
Google

Przyczyna usterki nie jest znana

Na razie nie wiadomo, czy źródłem problemu jest ostatnia aktualizacja Androida Auto. Gdyby tak było, najprostszym sposobem pozbycia się problemu byłby powrót do wcześniejszej wersji aplikacji. Użytkownicy mogą wówczas skorzystać z dostępnych online instalatorów APK.

Użytkownicy forum sugerują rozwiązanie polegające na usunięciu profilu parowania samochodowego Bluetooth z urządzenia mobilnego oraz z samej jednostki głównej. Prosty restart i re konfiguracja połączenia Bluetooth powinny rozwiązać problem. Na razie jednak nie ma potwierdzenia, że użytkownicy poradzili sobie w ten sposób z uciążliwą usterką aplikacji.

Android Auto 7.6 jest już dostępny i można już testować nowe udoskonalenia wersji beta

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News