Podryw na radiowóz prawie się udał. Randkę przerwali prawdziwi policjanci

Podryw na radiowóz prawie się udał. Randkę przerwali prawdziwi policjanci

radiowoz-jelenia-gora-karpacz

Podaj dalej

Policjanci w Jeleniej Górze zatrzymali pojazd, który do złudzenia przypominał policyjny radiowóz. Siedzący za kierownicą 41-latek będzie się tłumaczył, w jakim celu wykorzystywał samochód.

29 grudnia 2020r policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego mężczyznę oraz 35-letnią kobietę, którzy poruszali się po ulicach Karpacza pojazdem przypominającym radiowóz.

Policyjny radiowóz służył do poboru mandatów?

Funkcjonariusze byli pełni podziwu dla odwzorowania wszelkich szczegółów, jakie są charakterystyczne dla policyjnych radiowozów. Samochód  posiadał wszelkie emblematy związane z policyjnym pojazdem.

Jak wiadomo, Kodeks Wykroczeń zabrania takich procederów i grozi za nie szereg  kar.  Od 14-dniowego aresztu, po grzywnę  i przepadek mienia. Wszystko w tym samochodzie jest nielegalne, w związku z tym para będzie musiała wyjaśnić w jakim celu nabyła ten pojazd.

Radiowóz trafił w ręce prawdziwych policjantów

Znane są przypadki, kiedy to fałszywi policjanci przeprowadzali na ulicach kontrole i łupili niczego nie spodziewających się kierowców. Fakt, że znajoma mężczyzny odbywała przejażdżkę „radiowozem”  mogło oznaczać, że chciał zrobić na niej wrażenie. Nie można jednak wykluczyć, że byli w drodze  na wspólny „patrol”. To muszą wyjaśnić funkcjonariusze policji.

Bardzo możliwe, że zakupiony pojazd mógł  służyć do popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News