Po co kupować Porsche, kiedy można mieć wściekłą Toyotę GR Yaris? Ten wyścig zmienia wszystko [WIDEO]

Po co kupować Porsche, kiedy można mieć wściekłą Toyotę GR Yaris? Ten wyścig zmienia wszystko [WIDEO]

Toyota GR Yaris

Podaj dalej

Toyota GR Yaris  imponuje osiągami już  po wyjeździe z fabryki, ale na tym filmie zobaczysz, co może zrobić hot hatch po małym tuningu z Porsche 718 Cayman.

Czy 320 KM wystarczy by pokonać Porsche?

Toyota GR Yaris, którą za chwilę zobaczysz dostrojona przez Evolve Automotive ma teraz 320 koni mechanicznych. Dla porównania standardowa moc wyjściowa to 257 KM i 360 Nm. Jak widać, można jeszcze sporo wykrzesać z trzycylindrowego turbodołądowanego silnika o pojemności 1,6 litra.

Twórcy kanału Drive Media postanowili sprawdzić, czy mała kieszonkowa rakieta jest w stanie zagrozić Porsche 718 Cayman. Egzemplarz, który bierze udział w wyścigu drag, generuje moc 300 KM i 380 Nm.

Pierwsze podejście kończy się fiaskiem, kiedy kierowca Toyoty nieoczekiwanie zatrzymuje samochód. Za drugim razem idzie znacznie lepiej, a hot hatch wystrzeliwuje jak rakieta. Kierowca Porsche zaś usiłuje coś z tym zrobić, by dogonić Toyotę GR Yaris.

Ostatecznie pokonuje dystans w 15,4 sekundy, podczas gdy Toyota potrzebuje 13,3 sekundy. Trzeci bieg jest nieco bardziej wyrównany, chociaż nie można oprzeć się wrażeniu, że kierowca Porsche nie radzi sobie z samochodem.

Kolejne rundy zmagań to bieg z maksymalną prędkością, test hamulców a na koniec wisienka na torcie, czyli test łosia. Pod względem hamowania oba modele rezprezentują podobny poziom, nawet gdy prędkość znacznie wzrasta.

Jak poradziło sobie Porsche 718 Cayman z ulepszoną wersją Toyoty GR Yaris? Po 5 rundach nikt już nie miał wątpliwości kto I dlaczego jest numerem 1.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News