Płonący diesel czy benzyna, nie muszą stanowić takiego problemu. Nie do wiary jak można to zrobić [WIDEO]

Płonący diesel czy benzyna, nie muszą stanowić takiego problemu. Nie do wiary jak można to zrobić [WIDEO]

samochód w ogniu

Podaj dalej

Pożary samochodów z silnikiem typu diesel czy benzyna to zawsze przerażające zdarzenia, które często szybko wymykają się spod kontroli. Może się to przydarzyć nie tylko w przypadku samochodów spalinowych, ale i coraz popularniejszych w Polsce, pojazdów elektrycznych. Niedawny pożar Tesli na podziemnym parkingu w Warszawie spowodował, że strażacy zużyli mnóstwo wody do ugaszenia pożaru i musieli pracować w ciężkich warunkach. Okazuje się, że można to zrobić inaczej i z mniejszą szkodą dla sąsiednich aut.

Płonący diesel czy benzyna, można ugasić  bez wody ani piany

Jak odkryliśmy, norweska firma Bridgehill oferuje świetne rozwiązanie – koc gaśniczy. Przykryjesz nim cały samochód i ugasisz płomienie, pozbawiając ogień dostępu do tlenu.

Pożary samochodów są niezwykle toksyczne, a szkodliwy dym unosi się w powietrze, gdy strażacy gaszą je wodą. Jak twierdzi firma, koc  pomaga wyeliminować część z tych zagrożeń, gasząc pożar w ciągu kilku minut.
Jak wiadomo akumulatory litowe w elektrykach mogą palić się bez tlenu, w związku z tym ten wyjątkowy koc znacząco pomaga w odizolowaniu ognia do czasu przybycia strażaków.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Koc jest spory i mierzy 6 na 8 metrów. To wystarczający gabaryt by przykryć wiele różnych samochodów. Waży 28 kilogramów i wystarczy rozłożyć go na ziemi i naciągnąć go na płonący pojazd. Ważne aby mocno przylegał do ziemi.

Firma zaleca by w razie potrzeby pozostawić go na samochodzie przez co najmniej 20 minut i zostawić do czasu, aż zdejmą go przeszkoleni strażacy.

Oferują dwa rodzaje koców, jeden z nich sprawdzi się na parkingach i warsztatach

Wersja standard koca pożarowego, wygląda jest przeznaczona do miejsc o dużej koncentracji samochodów, takich jak parkingi czy warsztaty. Pro jest kocem wielokrotnego użytku i wystarcza go ugaszenia 30 pożarów samochodów. To idealny produkt dla strażaków i służb wspomagających ich pracę.

Należy pamiętać, że ten produkt aczkolwiek świetny i sprawdzony, nie zapobiegnie skutkom pożaru samochodu. Co najważniejsze znacznie zmniejsza jego szkody.

Przybycie na miejsce strażaków, czasami zajmuje sporo czasu. Nawet pożar pojedynczego samochodu jest w stanie łatwo zniszczyć otaczającą nieruchomość, a wiadomo, że to się może źle skończyć.

Car Fire Blanket from Bridgehill on

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News