PILNE! Znany polski kierowca rajdowy zatrzymany. Zarzuty są bardzo poważne!

PILNE! Znany polski kierowca rajdowy zatrzymany. Zarzuty są bardzo poważne!

Leszek Kuzaj Jarosław Baran Rajd Magurski RSMP Subaru Impreza

Podaj dalej

Jak podało radio RMF, zatrzymano jednego z najbardziej cenionych polskich kierowców rajdowych. Decyzją Prokuratury Okręgowej w Krakowie, trafił do aresztu. Zarzuty są bardzo poważne i dotyczą m.in udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Leszek K. miał się dopuszczać m.in oszustw podatkowych

Według informacji radia RMF Leszka K., znanego i cenionego polskiego  kierowcę rajdowego, zatrzymano wraz pięcioma innymi osobami. Przedstawiono im zarzuty udziału w grupie przestępczej, zajmującej się wyłudzeniami o charakterze karno-skarbowym i praniem brudnych pieniędzy.

Jak powiedział rzecznik krakowskiej prokuratury, trwa wielowątkowe śledztwo dotyczące oszustw podatkowych,  związanych z nabyciem luksusowych samochodów przez pozorujące działalność, fikcyjne firmy.

Samochody kupowano za granicą lub w autoryzowanych salonach samochodowych w Polsce, skąd trafiały do klientów. Wartość aut zaniżano o podatek VAT oraz akcyzę. W celu sfinalizowania tych transakcji zakładano fikcyjne spółki zarówno w Polsce jak i za granicą.

Utytułowany kierowca rajdowy może trafi do więzienia?

Kierowca rajdowy, Leszek K. został zatrzymany 7 grudnia br., na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Grupa przestępcza, w której miał działać, prowadziła działalność w latach 2015-2016 w Krakowie. Wśród zatrzymanych jest kierujący grupą przestępczą.

Wszystkim sześciu osobom przedstawiono zarzuty, a dziś powzięto decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Kwota jaką stracił Skarb Państwa to 3 mln złotych.

Leszek K. to utytułowany i szanowany kierowca rajdowy. Czterokrotnie zdobył tytuł mistrza Polski, ponadto czterokrotnie startował w rajdach WRC. Dziś za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News