PILNE: Wróciły problemy z egzaminami na prawo jazdy. Zdający w całej Polsce mogą mieć kłopoty

PILNE: Wróciły problemy z egzaminami na prawo jazdy. Zdający w całej Polsce mogą mieć kłopoty

prawo jazdy nowe przepisy dla kierowców

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy czekający w kolejce na egzaminy na prawo jazdy muszą uzbroić się w cierpliwość. To dlatego, że w całej Polsce pracownicy WORD-ów wznowili protest, a to oznacza, że egzaminy zawieszono.

Prawo jazdy obecnie nie do zdobycia

Wraz z początkiem tygodnia ruszył kolejny protest egzaminatorów WORD, co oznacza, że w egzaminy na prawo jazdy w całej Polsce się nie odbędą. Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP w ten sposób domagają się zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek. To kolejna taka akcja.

Podczas poprzedniej, jaka miała miejsce w czerwcu Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, spotkali się z wiceszefem resortu infrastruktury Rafałem Weberem oraz przedstawicielami departamentu transportu w ministerstwie. W efekcie powołano specjalną grupę roboczą.

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał 5 dni do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Pracownicy, zamiast stawić się do pracy zawnioskowali o urlopy na żądanie lub skorzystali ze zwolnień lekarskich. To zmusiło część ośrodków do odwołania egzaminów na prawo jazdy.

egzamin prawo jazdy
Freepik/aleksandarlittlewolf

Grupa robocza miała wypracować zmiany

Powstała podczas czerwcowego protestu grupa robocza miała wypracować zmiany, o jakie zabiegali w swoich postulatach egzaminatorzy. Domagają się oni zmian „programowych” w procesie egzaminowania oraz podwyżki wynagrodzeń. Zapewniono wówczas, że egzaminy na prawo jazdy na czas rozmów, będą odbywać się bez problemów.

Tymczasem w odpowiedzi na interpelację wiceminister Rafał Weber przyznał, że podwyżek dla protestujących nie będzie. Tymczasem większość z nich nie zarabia nawet 3000 zł netto.

Egzaminatorzy czują się oszukani– powiedział w RMF FM Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP. Wnosimy o bezpośrednie spotkanie z ministrem Andrzejem Adamczykiem. Wiceminister Weber nie jest już dla nas partnerem do rozmów – dodał.

Szczegóły odnośnie do tego, które z WORD-ów uczestniczą w proteście, a gdzie egzaminy nadal się będą odbywać- będą znane po południu. Artykuł będziemy aktualizować poniżej.

AKTUALIZACJA

Egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać w WORD w Łodzi (najprawdopodobniej do środy), Krakowie i częściowo w Szczecinie. We wtorek i w środę w Krakowie można będzie zdawać egzaminy jedynie na kategorię C+E. Egzaminy teoretyczne odbywają się planowo. Ponadto według informacji RMF FM egzaminy na prawo jazdy nie odbywają się w następujących miastach: Białystok, Bielsko Biała, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Grudziądz, Katowice, Krosno, Koszalin, Legnica, Olsztyn, Rzeszów, Sieradz, Suwałki, Szczecin i Tarnobrzeg.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News