PILNE! Wojsko ma ważną prośbę do kierowców. Powinieneś o niej wiedzieć

PILNE! Wojsko ma ważną prośbę do kierowców. Powinieneś o niej wiedzieć

wojsko ma ważną prośbę do kierowcow

Podaj dalej

W świetle obecnej trudnej sytuacji na Ukrainie, która ma wpływ m.in. na ceny paliwa dla kierowców i rosnące ceny w sklepach, wojsko wystosowało ważny komunikat. Ważne, abyś się z nim zapoznał.

Kolumny wojskowych pojazdów na drogach nie powinny dziwić kierowców

Od 1 maja na drogach w Polsce pojawią się kolumny wojskowych pojazdów i samochodów, które przyciągną uwagę pieszych i kierowców. W związku z tym, że taka sytuacja będzie obowiązywać do końca maja, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych RP wystosowało ważny apel do wszystkich na Twitterze.

Informacja zawiera szczegóły dotyczące przejazdu kolumny pojazdów wojskowych. Do końca miesiąca pojawią się m.in. na autostradach, ekspresówkach i drogach krajowych następujących województw:

zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego

Powód tego stanu rzeczy jest ważny- oto co musisz o nim wiedzieć

Jak podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych RP:

„Ze względu na kierowców i spory ruch na wymienionych powyżej drogach, pojazdy wojskowe będą się przemieszczać nawet w nocy”

Jednak część z nich może się przemieszczać w ciągu dnia. Odbędzie się to w eskorcie Żandarmerii Wojskowej, policji lub pododdziałów regulacji ruchu Wojska Polskiego.

Dzieje się tak dlatego, że przejazdy wojskowych pojazdów mają m.in. związek z koniecznością przetrenowania przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych. Ponadto mają wyćwiczyć koordynację działań transgranicznych.

Wojsko jednocześnie zwraca się z prośbą o niepublikowanie informacji i zdjęć pokazujących ruchy wojsk. W szczególności ich lokalizacji, dat i godzin przejazdu.

„Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności” – podkreśla Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Kierowcy sprzedają samochody i stawiają na nowy środek transportu. Sprzedaż gwałtownie rośnie

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News