PILNE! Wiemy jak będzie wyglądać nowy Opel Insignia. Zmiany są ogromne

PILNE! Wiemy jak będzie wyglądać nowy Opel Insignia. Zmiany są ogromne

opel-insignia-2020

Podaj dalej

Według brytyjskiego AutoExpress odświeżony niedawno Opel Insignia, doczeka się nowego wcielenia. Ponieważ lifting modelu miał miejsce w 2020 roku, wygląda na to, że za trzy lata zajdą poważne zmiany.

Opel Insignia nowej generacji znacząco się zmieni

Po przejściu na emeryturę obecnej wersji, Opel Insignia zostanie zastąpiony zupełnie nowym wcieleniem. Brytyjski AutoExpress opublikował już jak może wyglądać i ujawnił szczegóły.

Według publikacji, samochód zmieni się w crossovera, który przybierze kształt czegoś pomiędzy SUV-em a tradycyjnym samochodem wielofunkcyjnym. Opel Insignia nowej generacji pojawi się w 2024 roku, a zmiany w wyglądzie nie dziwią jeśli zobaczysz jak bardzo zmienił się Citroen C5 czy planowana nowa generacja Forda Mondeo.

Zmiana linii nadwozia nowej Insigni zapewni więcej miejsca we wnętrzu i jeszcze większa przestrzeń ładunkową. Kierowca zajmie wyższą pozycję siedzącą, a samochód zyska większy prześwit.

opel insignia 2024 Auto express

Nowa platforma wskazuje na elektryczne źródło zasilania Insigni

Według publikacji AutoExpress, nowa Insignia może powstać na platformie eVMP, która nadejdzie z nadchodzącymi wcieleniami Peugeota 3008 i 5008. Gdyby to była prawda, to oznacza, że nowa Insignia najprawdopodobniej będzie w pełni elektryczna, a klienci otrzymają do wyboru różne opcje baterii i zasięg. Mówi się, że producent ma oferować moc od 135 do 335 koni mechanicznych (99 do 246 kilowatów).

Fani samochodów spalinowych nie powinni liczyć na silniki diesla, bo mocno przerobiona wersja platformy EMP2, pozwoli jedynie na systemy hybrydowe typu plug-in. Klienci muszą się liczyć z tym, że obecna rodzina turbodoładowanych silników benzynowych i diesla znajdzie następców w jednostkach typu mild-hybrid. Producent opracuje je we współpracy z belgijską firmą inżynieryjną Punch Powertrain.

opel insignia 2024 Auto Express

Top 10 najbardziej rdzewiejących samochodów. Tę listę tworzono przez lata

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News