PILNE: Tani węgiel od dziś na nowych zasadach! Odbierzesz go na składach w rejonie zamieszkania

PILNE: Tani węgiel od dziś na nowych zasadach! Odbierzesz go na składach w rejonie zamieszkania

węgiel z biedaszybów

Podaj dalej

Już dziś Polacy kupią tańszy węgiel na nowych zasadach. To dlatego, że producent surowca wprowadza zapowiedziany zmiany. Od wtorku wszyscy kupujący węgiel w internetowym sklepie mogą po raz pierwszy skorzystać z nowej usługi.

Polski tani węgiel z nową usługą

Jak informuje Polska Grupa Górnicza, już dziś wszyscy kupujący węgiel w e-sklepie PGG po raz pierwszy skorzystają z nowej usługi na dostawę surowca. Producent już wcześniej zapowiadał wprowadzenie własnej sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla, którzy dostarczą surowiec i wydadzą go klientowi.

Na początek węgiel z e-sklepu będzie do odbioru w pierwszych czterech składach, jakie należą do sieci KDW. W najbliższych dniach mają sie pojawić kolejne lokalizacje. Jak informuje PGG, ma ich być 20. Obejmą województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, mazowieckie, łódzkie, podkarpackie, dolnośląskie i małopolskie.

Paliwo na zimę z tanim transportem

PGG uruchomi docelowo sieć składów KDW na terenie całej Polski. Tak, by wszyscy chętni na zakup nie musieli ponosić wysokich kosztów transportu. Obecnie muszą organizować go sami, a ze względu na wysokie koszty dostaw często są zmuszeni, do korzystają z transportu dzielonego.

PGG S.A. uruchamiając sieć własnych dostawców wprowadza jednolity standard obsługi logistycznej w możliwie najniższych cenach transportu dla Klienta finalnego – informuje na stronie spółka.

Nie wszyscy właściciele składów przystąpili do sieci producenta. Tłumaczyli to niską opłacalnością przedsięwzięcia. W wymaganiach, jakie PGG postawiło, ogłaszając nabór na kwalifikowanych dostawców znalazła się m.in konieczność posiadania utwardzonego i zabezpieczonego składem węgla. Ponadto skład należący do sieci musi posiadać legalizowaną wagę, odpowiednią infrastrukturę i ubezpieczenie, a także odpowiednie samochody.

Od dziś zatem można liczyć na spore ułatwienia, jeśli zakup węgla w e-sklepie zakończy się sukcesem. Dostępni dostawcy z sieci KDW dowiozą go możliwie najbliżej domu klienta. Nie zmienia się sam proces zakupu, bo nadal można go realizować jedynie przez Internet. Zarówno węgiel, jak i ekogroszek. Wszystkim, którzy dziś znów próbują swego szczęścia, życzymy powodzenia w zakupach.

Sprzedaż w sklepie internetowym odbywa się we wtorki i czwartki. Towar na półkę wystawiany jest od godziny 16-tej i dostępny do wyczerpania zapasów.

Polski węgiel gwiazdą zagranicznych mediów. Pokazali co robią Polacy, by go kupić

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News