PILNE! Szaleństwo na stacjach. Paliwo już po 10 zł, kierowcy masowo tankują

PILNE! Szaleństwo na stacjach. Paliwo już po 10 zł, kierowcy masowo tankują

kierowcy masowo tankuja paliwo

Podaj dalej

Polscy kierowcy ruszyli tłumnie na stacje benzynowe i masowo wykupują paliwo. Ceny paliw wystrzeliły w górę i na niektórych za diesla i benzynę trzeba zapłacić nawet 10 zł!? Niewiarygodne jak z godziny na godzinę zmienia się sytuacja w Polsce.

Polscy kierowcy w strachu tankują paliwo. Na niektórych stacjach już go brakuje

Sytuacja na Ukrainie wywołała niepokój wśród polskich kierowców, którzy masowo wykupują paliwo na stacjach. Kolejki pojawiły się w całej Polsce, a ceny paliwa na niektórych stacjach osiągnęły blisko 10 zł.

W Lublinie na niektórych stacjach już nie ma paliwa. Wzmożony ruch można było zaobserwować już od rana, a obecnie sytuacja jest dramatyczna. O ile bliskość do granicy z Ukrainą pozwala zrozumieć niepokój, o tyle w innych miejscowościach w Polsce panika jest niezrozumiała. W Kielcach w ciągu ostatniej doby diesel zdrożał o 5 groszy na litrze, a ceny na stacjach na Podkarpaciu  pobiły rekord.

Kierowcy płacą prawie 10 zł za diesla i za benzynę

Internauci dzielą się w mediach społecznościowych informacjami na temat cen paliwa na stacjach. Pomimo tarczy inflacyjnej ceny dochodzą nawet rzekomo do 10 zł za litr, jak piszą internauci. Najdrożej było dziś między innymi w Jarosławiu i Przemyślu. Wygląda na to, że niektóre stacje korzystają z panującej sytuacji, która zaczyna przypominać nam obrazki znane z brytyjskich gazet.

Masowe tankowanie przez brytyjskich kierowców doprowadziło do prawdziwego kryzysu na stacjach paliw, który sparaliżował m.in. transport medyczny i komunikację. Pomimo tego, że dostawcy zapewniają, że paliwa nie zabraknie, polscy kierowcy tankują czasami ogromne ilości.

Wiadomości i obrazki napływające z całej Polski są na tyle niepokojące, że niektóre stacje wprowadzają ograniczenia i nie pozwalają tankować do kanistrów. Niestety podwyżek cen nie da się uniknąć, w związku z tym tankowanie na zapas niczego nie zmieni.

Twitter- Karol Manys

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News