PILNE! Rusza odcinkowy pomiar prędkości na S8. Strzeż się, bo GITD już czeka na pierwsze mandaty

PILNE! Rusza odcinkowy pomiar prędkości na S8. Strzeż się, bo GITD już czeka na pierwsze mandaty

wezeł-konotopa gitd

Podaj dalej

Pół roku temu było wiadomo, że na fragmentach S8 na obrzeżach Warszawy już niebawem ruszy odcinkowy pomiar prędkości. Nie myliliśmy się, GITD już jest gotowe by wystawiać mandaty. Urządzenia zainstalowano i czekają na testy.

GITD rusza z pomiarem na dwóch odcinkach S8

Finalizacja uruchomienia odcinkowego pomiaru prędkości na warszawskiej S8 właśnie dobiega końca. Kamery, które czekają na legalizację, będą mierzyć prędkość pomiędzy węzłami Konotopa i Bemowo oraz Marki i Łabiszyńska

Pomimo tego, że na trasie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h, jak wiadomo, wielu kierowców pokonuje ją zdecydowanie szybciej. Zainstalowane urządzenia zmierzą średnią prędkość samochodów poruszających się każdym z tych odcinków, w obu kierunkach.

Zainstalowano je w zeszłym miesiącu i podejmą pracę gdy GID dokona wszelkich niezbędnych formalności. Jak poinformowała stacja telewizyjna TVN, legalizacja urządzeń jest w toku.

Pierwsze mandaty posypią się w listopadzie

W związku z tym, że proces legalizacji urządzeń dobiega końca, pierwsze mandaty posypią się już w tym miesiącu. Nie wiadomo jeszcze czy GITD uruchomi wszystkie kamery jednocześnie czy etapami, bo wszystko zależy od wyników testów.

Instalacja odcinkowego pomiaru prędkości oznacza spore mandaty, dlatego jest skutecznym narzędziem do walki z piratami. Nie da się go oszukać jak zwykłego radaru i tuż przed nim zwolnić, by uniknąć kary.

Urządzenie dokonuje bowiem pomiaru średniej prędkości auta i wylicza, ile czasu zajęło kierowcy pokonanie odcinka pomiędzy punktami pomiarowymi. Mandaty skutecznie działają i nakłaniają by kierowcy zdjęli nogę z gazu. Gdy wejdzie w życie nowy taryfikator, kary będą jeszcze bardziej bolesne. Co w praktyce wpłynie na poprawę poziomu bezpieczeństwa na obu odcinkach S8.

 

csm_S8-odcinkowy-pomiar_na-trasie mandaty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News