PILNE! Rusza Giga Berlin! Elon Musk otrzymał zgodę i rusza z produkcją Tesli

PILNE! Rusza Giga Berlin! Elon Musk otrzymał zgodę i rusza z produkcją Tesli

Tesla-giga-berlin-Elon Musk

Podaj dalej

W czwartek późnym wieczorem, media społecznościowe obiegła informacja, na którą od wielu miesięcy czekał CEO Tesli Elon Musk. Według tych informacji Tesla oficjalnie otrzymała zgodę na otwarcie swojej fabryki pod Berlinem.

Tesla ma już zgodę na uruchomienie Giga Berlin

Doniesienia mediów nie zawsze w pełni zgadzają się z prawdą zwłaszcza, że Elon Musk czeka od miesięcy na oficjalną zgodę na uruchomienie Giga Berlin. Z udostępnionej na Twitterze Gary’ego Blacka informacji wynika, że Tesla ma już oficjalną zgodę na uruchomienie Giga Berlin.

Zrzut ekranu przedstawia część artykułu opublikowanego przez Bloomberg, który za źródło informacji podaje niemiecki Handelsblatt. Z treści wynika, że chociaż Tesla otrzymała oficjalną zgodę na uruchomienie fabryki pod Berlinem, to musi jeszcze spełnić kilka warunków.

Elon Musk ma zgodę na budowę fabryki, ale nie ma na produkcję samochodów

Konferencja prasowa dotycząca uruchomienia Giga Berlin odbędzie się w dzisiaj. Ostatecznie odpowie na pytanie, czy Elon Musk i jego Tesla uzyskali ostateczną zgodę środowiskową.

Jak pisze Handelsblatt, na konferencji pojawi się wiele ważnych osobistości, a wśród nich minister-prezydent Brandenburgii Dietmar Woidke, który omówi sytuację dotyczącą zatwierdzenia Giga Berlin.

Chociaż szczegóły otwarcia fabryki nie są jeszcze znane, wiadomo, że powyższa publikacja potwierdza informacje Handelsblatta. Jednak zanim ruszy produkcja w nowej fabryce minie jeszcze kilka tygodni.

Tesla od dłuższego czasu jest nękana przez ekologów, dlatego będąc na ostatniej prostej do otwarcia fabryki, podobno przedstawi jakiś dowód związany z przestrzeganiem wymagań. O jakich dokumentach mowa, dowiemy się nieco później, w czasie konferencji prasowej

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News