PILNE- Pieniądze znikają z konta, a kierowcy jadą bez opłat! To nie system e-TOLL, to nowy sposób okradania Polaków

PILNE- Pieniądze znikają z konta, a kierowcy jadą bez opłat! To nie system e-TOLL, to nowy sposób okradania Polaków

kierowcy ostrzegani oszustwo na etoll

Podaj dalej

Złodzieje nie ustają w doskonaleniu sposobów na okradanie Polaków. Do perfekcji opanowali wycinanie katalizatorów i nie jednemu kierowcy ukradli samochód metodą na walizkę, która są dla właścicieli aut prawdziwym utrapieniem. Teraz wzięli na celownik niczego nie podejrzewających właścicieli samochodów, którzy korzystają z e-TOLL do wnoszenia opłat za autostrady.

Teraz Komisja Nadzoru Finansowego alarmuje kierowców – na tej stronie nie wolno wnosić opłat

Złodzieje znaleźli nowy świetny sposób, który pozwala im na przywłaszczenie pieniędzy kierowców. Proceder jest bardzo prosty, bo wykorzystuje fałszywą stronę systemu do pobierania opłat e-TOLL.

Komisja Nadzoru Finansowego alarmuje kierowców, że nowy scenariusz cyberataku wygląda bardzo wiarygodnie, bo złodzieje wykorzystują do tego celu wizerunek Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Adres strony łudząco przypomina stronę rządową, w związku z tym niektórych może zmylić.

Pieniądze znikają z konta, a kierowcy jadą bez opłaty

Jak informuje Dziennik, przestępcy, wykorzystując fałszywą stronę, nakłaniają kierowców do wnoszenia opłat za przejazd w e-TOLL. To banalnie prosty sposób na to, by wyłudzić  dane z ich kart płatniczych. W rezultacie pieniądze znikają z konta kierowcy, a opłaty za przejazd nie ma.

Jak odróżnić fałszywą stronę od prawdziwej? Jak widać na grafice przedstawionej na stronie tutaj, są bardzo podobne, dlatego niektórzy mogą mieć problem z ich odróżnieniem.

Adres strony systemu e-TOLL prowadzonej przez Ministerstwo Finansów to etoll.gov.pl. Prosimy o zachowanie ostrożności i niekorzystanie ze strony, która ma podobny adres i wykorzystuje logotypy MF, KAS oraz e-TOLL. Podawanie danych karty płatniczej oszustom podszywającym się pod administratorów strony e-TOLL jest niebezpieczne i może skończyć się utratą środków finansowych – informuje resort na swojej stronie internetowej.

Dokonywać płatności należy TYLKO po zweryfikowaniu poprawności zapisu w pasku adresowym strony systemu e-TOLL. Jedyny właściwy adres strony systemu e-TOLL prowadzonej przez Ministerstwo Finansów to etoll.gov.pl.

NIE PRZEGAP

Obowiązkowe opłaty dla kierowców. Dwukrotne zmiany przepisów już od stycznia zrujnują portfele zapominalskich

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News