PILNE! Koniec darmowych autostrad w Polsce. Kierowcy zapłacą za wszystkie!

Kierowcy płacą dziś za 3 odcinki autostrad, jeśli myślisz, że problem z opłatami przez system e-TOLL cię nie dotyczy, to czeka cię rozczarowanie. Wszystkie autostrady w niedalekiej perspektywie będą płatne. Co oznacza, że spotkanie z systemem e-TOLL masz jak w banku.

koniec darmowych autostrad dla polskich kierowców
Podaj dalej

System opłat e-TOLL będzie obowiązywał na każdej z autostrad

Niejeden Polski kierowca ma dziś problemy z opanowaniem rządowej aplikacji, która służy do wnoszenia opłat za dwa odcinki autostrad. Jeżeli kiedykolwiek myślałeś jaki sens ma pobieranie należności i inwestowanie pieniędzy za jazdę na dwóch odcinkach, to wyjaśniamy- zapłacisz za każdą z polskich autostrad.

Budżet państwa ma do „opodatkowania” jeszcze prawie 1000 km autostrad, a system E-TOLL mu w tym pomoże. Czy kierowcom się to podoba czy nie, pieniądze z ich portfeli za przejazd autostradami trafią do państwowej kasy. Dwa płatne odcinki to dopiero początek.

koniec darmowych autostrad dla polskich kierowców
GDDKiA

Wystarczyła jedynie decyzja i parę linijek oprogramowania

Jak się okazuje, wystarczy jedna polityczna decyzja i na autostradach nie trzeba już budować żadnych bramek, by ściągać opłaty od kierowców.

Zanim pojawił się system e-TOLL na autostradach zawsze był problem z płatnościami. Pamiętamy przypadki kiedy wybudowano bramki, których nigdy nie uruchomiono w obawie przed tworzącymi się korkami. Czy to nowe elektroniczne rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Jeżeli podróżujesz trochę po Europie, to wiesz, że system płatności łatwo zorganizować korzystając z winiety. Analogowe naklejki świetnie się sprawdzają, a porządku na autostradach pilnują kamery, które odczytują numery rejestracyjne samochodu. Dlaczego zatem nie można w ten sposób uiszczać opłaty w Polsce?

wszystkie odcinki autostrad beda płatne kierowcy

Płatności e-TOLL do dobry sposób na ukrycie ceny

Polskie autostrady są najlepsze, bo mają zaszczyt być w grupie najdroższych na świecie. Jakby tego było mało polski system autostrad składa się z autostrad koncesyjnych i państwowych.

Wszystkie autostrady w Polsce mają w sumie ponad 1700 km. Biorąc pod uwagę, że tylko 725 km to odcinki płatne, to do opodatkowania pozostało ponad 1000 km autostrad. Ten fakt zapowiada otwarcie GDDKiA w informacji na swojej stronie.

Zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie autostrady w Polsce będą płatne.

Wydaje się, że to kwestia najbliższej przyszłości i tego kiedy polscy kierowcy pogodzą się z koszmarną aplikacją, z której muszą korzystać. W końcu nie trzeba już stawiać bramek, wystarczy dopisać do systemu pozostałe odcinki.

Przeczytaj również