PILNE! Kierowcy mogą szykować kasę na mandaty. Dwa systemy odcinkowych pomiarów prędkości na warszawskiej S8, ruszą już jesienią

PILNE! Kierowcy mogą szykować kasę na mandaty. Dwa systemy odcinkowych pomiarów prędkości na warszawskiej S8, ruszą już jesienią

PILNE! Kierowcy mogą szykować kasę na mandaty. Dwa systemy odcinkowych pomiarów prędkości na warszawskiej S8, ruszą już jesienią

Podaj dalej

Dwa systemy odcinkowych pomiarów prędkości,  będą pilnować by kierowcy  na warszawskiej S8 jeździli zgodnie z przepisami. Właśnie podpisano umowę na dostawę i montaż urządzeń. Zgodnie z jej warunkami, pomiary ruszą jeszcze w tym roku.

Chiny planują wprowadzić cyfrowego juana z datą ważności

Zarejestrowane zdjęcia będą trafiać do systemu centralnego CANARD online. To oznacza,  że kierowcy muszą się liczyć z mandatami, gdy przesadzą z prędkościami. Koszt inwestycji to blisko 4 mln zł.

Odcinkowe pomiary prędkości pomiędzy dwoma węzłami

Urządzenia  mają trafić na dwa odcinki S8, pomiędzy węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego (Marki) oraz węzłem Konotopa a węzłem Bemowo (ul. Lazurowa). Pomiary dotyczą obu kierunków, na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

GITD  wytypował miejsca wspólnie z zarządcą drogi, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Wybór nie jest przypadkowy i poprzedziły go kilkukrotne wizje lokalne oraz analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ze względu na skalę oraz skutki zdarzeń drogowych do których dochodzi na trasie S8, objęcie drogi stałymi kontrolami prędkości nikogo chyba nie dziwi.

kierowcy już szybko nie pojadą
źródło: GITD

Zdjęcia trafią  online do systemu centralnego CANARD

Odcinkowe pomiary prędkości, stanowią straszak dla amatorów prędkości. Mandaty  skutecznie działają i  nakłaniają by kierowcy zdjęli nogę z gazu. To w praktyce wpłynie na poprawę poziomu bezpieczeństwa na obu odcinkach.

Zamontowany  system kamer,  automatycznie określi czas wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi. Funkcjonalność kamer umożliwia przyporządkowanie do pojazdu m.in.: miejsca, daty i czasu pomiaru, długości odcinka pomiarowego, maksymalnej dozwolonej prędkości. Urządzenia potrafią  również zidentyfikować pas ruchu, którym poruszał się samochód.  Ponadto umożliwią rejestrację wysokiej jakości zdjęcia (także w porze nocnej).

Kierowcy mogą dostać mandat już  jesienią

Do montażu urządzeń zostanie wykorzystana istniejąca infrastruktura drogowa. Zarządca drogi GDDKiA, zapewni  również przyłącza energetyczne, do których podłączy urządzenia.

Zgodnie z zawartą umową,  wykonawca ma czas do końca października na montaż i oddanie urządzeń gotowych do pracy. W związku z tym, kierowcy już powinni szykować się na mandaty, gdy o tym fakcie zapomną podczas swoich listopadowych podróży na groby bliskich.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News