PILNE: Jest nowy limit na tani węgiel. Polacy więcej nie kupią

PILNE: Jest nowy limit na tani węgiel. Polacy więcej nie kupią

węgiel i ekogroszek nowy limit

Podaj dalej

Polacy od kilku miesięcy usiłują kupić tańszy węgiel na zimę od polskich producentów. Do niedawna taki zakup w ilości maksymalnie 5 ton można było kupić w e-sklepie PGG. Teraz można go będzie kupić znacznie mniej.

Tani węgiel z nowym limitem- jednorazowo tylko 3 tony

Podczas czwartkowej sesji zakupowej Polacy mogą starać się kupić tani węgiel z nowym limitem zakupu. Polska Grupa Górnicza zmieniła limity i zamiast dotychczasowych 5 ton węgla obniżyła limit do 3 ton surowca. Dlaczego tak się dzieje?

Jak pisze portal wnp.pl, PGG tłumaczy to posunięcie chęcią zwiększenia dostępności surowca dla Polaków. Takowy zabieg ma umożliwić zakup większej liczbie klientów.

Informacja na ten temat pojawiła się w strefie korporacyjnej serwisu internetowego Polskiej Grupy Górniczej.

węgiel sprzedaż limit
Pixabay/ Bernd Hildebrandt

Najpierw nowe ceny, a teraz nowe limity

Ceny surowca dostępnego w sklepie internetowym producenta od niedawna uległy zmianie. Polska Grupa Górnicza sprzedaje obecnie ekogroszek w cenie 1420 zł za tonę. Ceny węgla zaś wzrosły średnio o ok.20%. Powodem zmian cen była chęć ujednolicenia cen surowca na rynku.

W zeszłym tygodniu zawarto rekordową ilość transakcji, dzięki czemu węgiel nabyło ponad 26 000 klientów sklepu. Od dzisiaj producent wprowadził kolejne zmiany, które mają pozwolić pobić dotychczasowy rekord.

„Aby zwiększyć dostępność surowca dla odbiorców indywidualnych oraz umożliwić kupno węgla jeszcze większej liczbie klientów, spółka wprowadziła od 22 sierpnia w odbiorze gotówkowym na kopalniach limit 3 ton dla jednego klienta (dotychczas 5 ton)”informuje producent na swojej stronie

Oferowany za pośrednictwem e-sklepu węgiel i ekogroszek wciąż jest atrakcyjny cenowo, dlatego we wtorki i czwartki podczas sesji zakupowych usiłuje go dostać wielu Polaków. Od niedawna w tak samo dobrej cenie można dostać węgiel bezpośrednio w JSW. Jak pisaliśmy tutaj, po towar trzeba przyjechać osobiście i uiścić opłatę na miejscu w kasie. Jastrzębska Spółka Węglowa oferuje klientom węgiel koksowy z limitem zakupu w ilości 3 ton.

Tani węgiel – nie musisz na niego polować w e-sklepie PGG. Kolejny producent oferuje go od ręki

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News