PILNE: Elon Musk zrobił prezent Polakom. Kierowcy mogą ładować samochody elektryczne za darmo

PILNE: Elon Musk zrobił prezent Polakom. Kierowcy mogą ładować samochody elektryczne za darmo

ładowarki Tesli supercharger poznan

Podaj dalej

Elon Musk od czasu inwazji Rosji na Ukrainę udziela wsparcia Ukraińcom na różne sposoby. Dyrektor generalny Tesli zadbał o dostęp do Internetu na terenie okupowanego kraju, a teraz rozszerzył swoje wsparcie o bezpłatne usługi dla samochodów elektrycznych.

Elon Musk wspiera uciekających kierowców doładowaniem Supercharger

Jak wcześniej informowaliśmy, Elon Musk dostarczył satelitarne usługi internetowe Starlink SpaceX na teren okupowanej Ukrainy. Tym samym odpowiedział na prośbę ukraińskiego urzędnika o wsparcie.

Teraz CEO producenta samochodów elektrycznych oferuje bezpłatne doładowanie nie tylko na obszarach otaczających Ukrainę, i to nie tylko dla właścicieli Tesli, ale dla wszystkich samochodów elektrycznych.

Wielu ukraińskich kierowców używa teraz Tesli do przewożenia paliwa do zwykłych samochodów , żywności czy broni. Wsparcie w postaci dostępu do bezpłatnego szybkiego ładowania DC ułatwia również ucieczkę z rozdartego wojną kraju.

Kierowcy samochodów napędzanych silnikami spalinowymi mają z tym problem, ze względu na braki paliwa. Akcja charytatywna Tesli umożliwia właścicielom samochodów elektrycznych pomoc w zapewnieniu transportu i organizowaniu różnych form pomocy dla poszkodowanych.

elon musk oferuje darmowe doładowanie
reddit printscreen

Tesla ogłasza szybkie darmowe doładowania dla Polski i Słowacji

Widząc ogrom pomocy z sąsiednich krajów Tesla ogłosiła, że ​​ rozszerza bezpłatny dostęp do Supercharger. Teraz obejmuje  wszystkie stacje szybkiego ładowania w Polsce i na Słowacji. Według informacji z Teslarati , amerykański producent wysłał w tej sprawie wiadomość do klientów.

Jak widać na zrzucie wiadomości zamieszczonej na reddit , Tesla informuje, że tymczasowo rozszerza darmowe doładowanie „na obszarach dotkniętych niedawną sytuacją na Ukrainie”. Teraz każda Supercharger w Polsce i na Słowacji oferuje darmowe ładowanie. Wcześniej oferta obejmowała tylko wybrane lokalizacje na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News