PILNE! Dziś przełom w sprawie cen paliwa. Kierowcy mogą zapłacić mniej niż dotychczas

PILNE! Dziś przełom w sprawie cen paliwa. Kierowcy mogą zapłacić mniej niż dotychczas

kartki na paliwa w UE

Podaj dalej

Komisja Europejska zadecyduje dziś o losach cen paliwa i energii elektrycznej w Europie. Komunikat w tej sprawie pojawił się w niedzielę. Zaplanowano również spotkanie związane z energetyką.

Dzisiaj zapadną decyzje w sprawie cen paliw i energii

Komisja Europejska zapowiedziała w niedzielnym komunikacie, że ​​w poniedziałek będzie podejmować decyzje w sprawie cen paliw oraz energii (energii elektrycznej, gazu, oleju opałowego).

Ponadto według informacji Belga News Agency, dziś późnym popołudniem zaplanowano spotkanie poświęcone energetyce. Rząd centralny rozważy „serię środków szokowych”, jak powiedział Pierre-Yves Dermagne w programie telewizyjnym.

Unijni urzędnicy rozumieją, że istnieje potrzeba podjęcia zdecydowanych, pilnych środków. Wiadomo jednak, że Unia nie zdecyduje się na wydanie wielomiliardowych kwot od razu.

diesel benzyna ceny paliwo paliwa ropa naftowa ropy
fot. pixabay

Czy będzie obniżka akcyzy na paliwa i wprowadzenie średniej taryfy na energię?

Wśród tematów poniedziałkowego spotkania są wysokie ceny paliwa, gazu i energii elektrycznej. Oczekuje się, że zapadną decyzje w sprawie akcyzy na paliwa, obniżenia podatku VAT (do 6%) na gaz i tymczasowo na energię elektryczną.

Ponadto planuje się stworzenie „średniej” taryfy na energię, na której skorzystałaby „niższa klasa średnia”. O tym, co stanie się w rzeczywistości zadecyduje przebieg wojny. Dziś potrzebne są środki dla zapewnienia wsparcia mniej zamożnym gospodarstwom domowym oraz przedsiębiorcom.

Histeria spowodowana cenami paliw. Stacje ukarane grzywnami za manipulowanie cenami

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News