PILNE! BMW poszło na całość i zamyka linie produkcyjne. Takich posunięć nikt się nie spodziewał

PILNE! BMW poszło na całość i zamyka linie produkcyjne. Takich posunięć nikt się nie spodziewał

BMW x6

Podaj dalej

Producenci samochodów klasy premium, do których niewątpliwie należy BMW w świetle obecnie panującej sytuacji, początkowo wspominali o zawieszeniu dostaw do Rosji. Niemiecki producent na tym nie poprzestał i zapowiedział bardzo radykalne kroki.

BMW zdecydowało- nigdy już nie wyprodukuje samochodów w Rosji

Biorąc pod uwagę agresję Rosji wobec Ukrainy, zapowiedzi BMW o zawieszeniu dostaw do kraju agresora wydawały się zupełnie zrozumiałe. Wspominali o nich inni producenci samochodów klasy premium.

Teraz marka poszła o krok dalej i zdecydowała, że zaprzestaje produkcji samochodów w Kaliningradzie i nie zezwoli na eksport do Rosji. To radykalna decyzja, biorąc pod uwagę, że zaledwie miesiąc temu niemiecki producent oświadczył, że nadal będzie współpracować z firmą Avtotor. Współpraca między firmami trwa już 23 lata, a w ramach umowy w fabryce produkowane są modele X5, X6, X7 oraz serii 5 o wartości 32 miliardów rubli.

W poniedziałek BMW wydało komunikat, że „działalność biznesowa w Rosji” producenta jest „w trakcie przeglądu”, a decyzja zapadnie lada dzień. We wtorek niemiecki producent samochodów zdecydował: nigdy więcej wyprodukowanych w Rosji BMW i żadnych nowych samochodów dla kraju.

Czy to ostateczna decyzja?

Oficjalnego oświadczenia nie ma, ale rzecznik marki cytowany przez World Street Jurnal wyraził się jasno

Ze względu na obecną sytuację geopolityczną, wstrzymamy naszą lokalną produkcję i eksport na rynek rosyjski do odwołania- powiedział

Oficjalna informacja prasowa powinna więc wkrótce się pojawić. Doniesienia o decyzji producenta z Bawarii potwierdzają również publikacje prasowe. Reuters również potwierdziło prawdziwość tej informacji.

Do BMW dołącza również Aston Martin, który wydał oświadczenie, że jego „główną troską jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie partnerów i klientów” w Kijowie. Tym samym Brytyjski producent samochodów robi sobie przerwę w sprzedaży i dostawach do Rosji.

Infinitas opracował Hybrid Charge System do silnika BMW. Ta kombinacja uwalnia nawet 1000 KM!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News