PILNE: Będą nowe pakiety wsparcia Polaków: dla "kuchenkowiczów" i na prąd

PILNE: Będą nowe pakiety wsparcia Polaków: dla "kuchenkowiczów" i na prąd

wsparcie na prąd i dla kuchenkowcow

Podaj dalej

Kryzys energetyczny wywołany konfliktem na Ukrainie nie pozostał bez wpływu na ceny paliw do ogrzewania domów, takich jak prąd, gaz  czy węgiel. Rosnące koszty utrzymania napędzane dodatkowo inflacją stawiają Polaków w obliczu problemów z utrzymaniem płynności finansowej. Rządzący dostrzegają ten fakt i zapowiedzieli nowe pakiety wsparcia dla Polaków.

Po pierwsze- nowe taryfy na prąd

Szefowa resortu klimatu i środowiska zapowiedziała, że rząd pracuje nad pakietem pomocowym, który ma zatrzymać rosnące rachunki za prąd.

„Pracujemy nad takim innym rodzajem przyznawania taryf, żeby móc zablokować podwyżki na prąd” – powiedziała minister Moskwa podczas swojej wizyty w Opocznie.

Jak czytamy w publikacji portalu WNP, nowe rozwiązanie pojawi się odpowiednio wcześnie, by zdążyć przed planowanym w grudniu procesem taryfowym.

„Na pewno z tym rozwiązaniem zdążymy tak, żeby od stycznia, przy tych nowych taryfach, mogło skutecznie zadziałać i tym samym będziemy mieli objętych wszystkich indywidualnych i wrażliwych odbiorców” – powiedziała cytowana przez WNP.pl

prąd wsparcie nowe taryfy jpg
Pixabay

Po drugie- wsparcie dla „kuchenkowiczów’ na gaz

To nie wszystko. Jak dowiadujemy się z publikacji portalu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zamrożeniem taryfy gazowej dla tzw. „kuchenkowiczów”. Pakiet wsparcia ma być wdrożony jeszcze w tym roku.

Szefowa resortu przyznała, że w kwestii przyznawania pomocy publicznej rząd ma „bardzo związane ręce”. Chodzi o wsparcie ograniczające ceny energii dla przedsiębiorców.

„Apelowaliśmy w piątek na radzie unijnej o wprowadzenie jakiegoś mechanizmu na poziomie unijnym tak, żeby szczególnie mali i średni przedsiębiorcy mogli mieć też na jakimś poziomie zablokowaną taryfę. Wstępne prace się w piątek rozpoczęły” – poinformowała.

Ponadto jak pisze WNP.pl, rząd tworzy specjalny pakiet wsparcia dla przedsiębiorstw energochłonnych. Ma w tym celu powstać specjalny fundusz rekompensat.

Miał być tani węgiel, a go nie ma. Rządzący radzą Polakom- kupcie go sobie na raty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News