Pierwsza w tym roku aktualizacja Google Maps na iPhone i CarPlay już jest. Warto ją mieć!

Pierwsza w tym roku aktualizacja Google Maps na iPhone i CarPlay już jest. Warto ją mieć!

aktualizacja google maps car playApple CarPlay

Podaj dalej

Amerykański gigant właśnie wydał pierwszą w 2022 r aktualizację Google Maps na iOS . Kierowcy korzystający z iPhone’a i CarPlay już mogą pobrać wersję 6.1 z App Store. Niestety wciąż brakuje dziennika zmian.

Jedna z najpopularniejszych aplikacji w CarPlay doczekała się aktualizacji

Jeśli chodzi o CarPlay to Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji, która służy kierowcom do nawigacji. Apple co prawda stara się nakłonić kierowców do korzystania z Apple Maps jednak z jakiegoś powodu chętniej korzystają z propozycji od Google.

Aktualizacje mają kluczowy wpływ na to, co wybierają użytkownicy jako narzędzie ułatwiające im dotarcie do celu. Amerykański gigant być może z tego powodu pomimo rosnącej liczby użytkowników korzystających z map od Apple, jest preferowanym wyborem.

Najnowsza wersja 6.1 jak zazwyczaj w przypadku Google, nie posiada dziennika zmian, co oznacza, że użytkownicy będą odkrywać co przynosi ze sobą.

Przeskok wersji Google Maps jest spory, więc warto ją zainstalować

Z uwagi na to, że poprzednia wersja to 5.88, a nowa to 6.1 być może wnosi coś sporego. Z uwagi na dość znaczny wzrost wersji istnieje szansa na to, że nawigacja w CarPlay będzie znacznie dopracowana.

Kierowcy ostatnio zgłaszali sporo problemów z nawigacją. Zdarzały się problemy z łącznością i liczne awarie aplikacji, dlatego mamy nadzieję, że najnowsza wersja rozwiąże wszelkie dotychczas zgłaszane usterki.

To wystarczająca rekomendacja do tego by jak najszybciej zainstalować najnowszą wersję. Powinieneś to zrobić bez względu na to, czy używasz jej w CarPlay czy na iPhonie. Znajdziesz ją tutaj

Kierowcy nie mogą korzystać z Google Maps. Tym razem nie działa GPS

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News