Pędzi po torze szybciej niż Ferrari Enzo, a kosztuje dużo mniej. Cupra pokazała wściekłego komara [WIDEO]

Pędzi po torze szybciej niż Ferrari Enzo, a kosztuje dużo mniej. Cupra pokazała wściekłego komara [WIDEO]

cupra urban rebel

Podaj dalej

Świat nudnych elektrycznych hatchbacków właśnie stał się ekscytujący, a to za sprawą hot hatcha, który Cupra wprowadzi na rynek w 2025 roku. Świat niedawno go zobaczył go na targach motoryzacyjnych w Monachium jako UrbanRebel Concept. Dziś ten nieco szalony koncept możesz zobaczyć na torze.

Producent udowadnia, że Cupra ma coś więcej niż kolejny showcar

Hiszpański producent samochodów, który tworzy samochody pod okiem SEAT-a, postanowił wydać pieniądze na projekt o nazwie Cupra UrbanRebel. Dziś udowadnia nam, że nie jest to jedynie kolejna koncepcja i szalony design.

To coś więcej, dlatego postanowił pokazać go w akcji na zamkniętym torze. Temperamentem i dźwiękiem przypomina ci wściekłego komara, który osiąga setkę w czasie 3,2 sekundy. To szybciej niż potrafi Ferrari Enzo.

Elektryczny samochód  zaprezentował  na wideo dr. Werner Tietz, wiceprezes marki ds. badań i rozwoju. Co o nim powiedział?

Cupra UrbanRebel to odważne stwierdzenie marki, że elektryfikacja nie musi być nudna.  Jazda jest naprawdę fajna

Cupra UrbanRebel

Zero emisji, sporo mocy i ten obłędny look

Konfiguracja elektrycznej Cupry na wideo to wariant z dwoma silnikami, o ciągłej mocy 340 KM (250 kW), która w szczytowym momencie osiąga moc 435 KM (320 kW ). Prędkość maksymalna ciągle nie jest znana, ale sprint do setki trwa o 0,4 sekundy krócej, niż w Ferrari Enzo .

Koncept zbudowano na bazie platformy elektrycznej MEB, którą współdzieli z małymi elektrykami od Volkswagena. Kiedy na niego patrzysz, masz wrażenie, że wszystko, co do tej pory widziałeś, wypada słabo.

Ten agresywny, sprawiający wrażenie ogromnego centralnego wlotu powietrza zderzak robi wrażenie. Otoczony dwoma grubymi nadkolami, osłonami bocznymi i tylnym dyfuzorem, może konkurować z hipersamochodami. Ogromne skrzydło ze zintegrowanym tylnym oświetleniem i te koła, zwiastują coś na kształt przyszłego wyścigowca. Kolory nadwozia genialnie podkreślają ten szalony design.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News