Para uciekła przed śmiercią po tym, jak 61-metrowe drzewo nieomal zmiażdżyło ich samochód

Para uciekła przed śmiercią po tym, jak 61-metrowe drzewo nieomal zmiażdżyło ich samochód

Podaj dalej

To był szokujący moment, kiedy para jadąca przez las Sequoia National Forest w Kalifornii cudem uniknęła śmierci. W tracie jazdy na samochód spadło 61-metrowe, ciężkie drzewo. Nagranie z 20 stycznia, zarejestrowane przez kamery na pokładzie samochodu pokazują moment, w którym drzewo opada na drogę i ląduje na samochodzie przejeżdżającym przez Trail of 100 Giants.

Opublikowany materiał filmowy przedstawia następstwa poważnie uszkodzonego samochodu. To obrazuje jak wielkie  szczęście miała para, która uniknęła śmierci lub poważnych obrażeń. Travis Rhodes i jego dziewczyna, Nydia Garcia, mają szczęście, że żyją, bo kierowca  szybko zareagował  i wcisnął  pedał gazu w podłogę by uniknąć najgorszego.

Para wzięła samochód i udała się na romantyczną przejażdżkę

Mężczyzna zabrał swoją dziewczynę na urokliwą przejażdżkę samochodem. Wracając do domu,  minęli Trail of 100 Giants. Kierowca  skręcał w lewo, nie spuszczając wzroku z drogi, ponieważ na jezdni było  wiele płatów lodu.

Kiedy skręcałem i obserwowałem lód na drodze, po raz pierwszy zauważyłem gałęzie spadające na mój pas, więc pomyślałem, że właśnie omijam niektóre gałęzie, które spadały aż do ułamka ostatniej sekundy, kiedy zobaczyłem drzewo w moim polu widzenia i zdałem sobie sprawę, że to coś więcej niż tylko gałąź. W obrazie z kamery wydaje się, że można zobaczyć spadające drzewo z dużej odległości, ale ludzie muszą wziąć pod uwagę nie tylko fakt, że jest to obiektyw szerokokątny, ale także jest umieszczony bezpośrednio w górnej części mojego okna, więc ten widok to o wiele więcej niż  to co ja mogłem zobaczyć.

Zniszczony samochód
źródło: LiveLeak

Kierowca w ułamku sekundy zorientował się, że ma niewielki wybór

Mężczyzna miał świadomość, że albo  pozwoli na to by drzewo wylądowało na samochodzie albo  pozostaje mu spróbować uciec. Do dyspozycji nie miał samochodu wyścigowego a jedynie Pontiac’a V6. W rezultacie to szybka reakcja pozwoliła uciec przed śmiercią.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Drzewo rozwaliło się mniej niż  5 centrymentrów od głowy kobiety. Całe szkło z dachu wpadło do środka samochodu. Oboje przerażeni szybko toczącą się akcją jeszcze długo dochodzili do siebie. Samochód został poważnie uszkodzony ale jakby nie patrzeć, uratował im życie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News