Oto oficjalna prezentacja Audi A6 e-tron. Elektryczna limuzyna powstanie w Chinach [WIDEO]

Oto oficjalna prezentacja Audi A6 e-tron. Elektryczna limuzyna powstanie w Chinach [WIDEO]

Audi A6-e-tron concept

Podaj dalej

Zdjęcia koncepcyjnego modelu Audi A6 e-tron wyciekły do sieci, zanim model został oficjalnie zaprezentowany podczas targów w Szanghaju. To na co teraz patrzysz to pogląd na to jak będzie wyglądać Audi A6  e-tron nowej generacji.

Ludzie coraz częściej zmieniają operatorów sieci komórkowych

W ramach targów motoryzacyjnych w Szanghaju, Audi zaprezentowało A6 e-tron concept oraz elektryczne modele Q4 e-tron i Q4 e-tron Sportback. W ostatnich dniach kilka międzynarodowych serwisów motoryzacyjnych, opublikowało pierwsze zdjęcia konceptu w niskiej rozdzielczości, jeszcze przed oficjalną prezentacją w poniedziałek.

Audi A6 e-tron concept to coś więcej niż samochód – to wizja przyszłości

Oficjalne szczegóły dotyczące A6 E-Tron concept wyglądają obiecująco. Jak informuje producent model generuje moc 469 KM, zasięg powyżej 480kilmetrów oraz system  ładowania 800 V, który umożliwi ładowanie od 5-80 % w czasie 25 minut.  Wersja produkcyjna powstanie na nowej platformie elektrycznej, nazwanej PPE ( Premium Platform Electric).

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wprowadzając koncepcyjne A6 E-Tron, Audi połączyło tradycyjne proporcje sedana obecnego A6 z dłuższą, niższą i bardziej zwężającą się linią dachu, jak w przypadku modelu A7 .
Wraz z bardziej dynamicznym profilem, Audi nadało A6 e-tron concept wygląd, który łączy zamkniętą, pojedynczą ramę chłodnicy e-tron GT z nowymi, cieńszymi reflektorami i ciągłymi błyszczącymi czarnymi krawędziami z Q4 e-eron. .

Z tyłu znajduje się panel świateł tylnych o pełnej szerokości i czarne maskowanie na pokrywie bagażnika. Niewielkie przedłużenie każdego ćwierćpanelu, przywodzi na myśl nieco te z obecnego modelu Kia Stinger.

Zapierający dech w piersiach design

Audi A6 e-tron concept przejmuje pałeczkę pod względem  stylistyki, którą ucieleśnia Audi RS e-tron GT. Długi rozstaw osi, krótkie zwisy, spłaszczona kabina wsparta na dużych kołach, dynamiczna linia dachu coupé i miękkie, sugestywne kontury podkreślające mięśnie quattro dają ogólne potęgują efekt potężnego samochodu. Z boku pojazd jest  niezwykle smukły a niezywkłą całość dopełnia podświetlone logo, które wcześniej widzieliśmy w Audi AIcon.

Oglądane z przodu, Audi A6 e-tron concept wygląda uderzająco z dużą  Singleframe. Aerodynamiczny spojler owija się wokół tyłu, a poniżej znajduje się  zaawansowany technologicznie tylny dyfuzor. Przyszły model produkcyjny ma przyspieszać do setki w czasie około 7 sekund. Reflektory niczym projektor, precyzyjnie oświetlają teren przez samochodem. Wyposażone w nowoczesną technologię, będą mogły ostrzec przed pieszym na jezdni albo awaryjnym hamowaniem.

A6 e-tron concept
A6 e-tron concept

Model produkcyjny powstanie w Chinach

Koncept  A6 e-tron jest żywym dowodem na to, że aerodynamika to nie tylko odwieczny obszar kompetencji czterech pierścieni. Obecnie to już podstawowa cecha konstrukcyjna.  Niezwykle atrakcyjny pojazd elektryczny, umiejętnie łączy formę i funkcjonalność. Na dodatek Audi A6 e-tron concept może pochwalić się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0,22. Ma to kluczowe znaczenie dla jego dużego zasięgu elektrycznego.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Model A6 e-tron ma zadebiutować w 2023 a producent celowo wybrał Shanghai na jego prezentację. Pojazd  powstanie  w Chinach dla lokalnych nabywców we współpracy  z chińskim koncernem FAW.

Finalnie niemiecki  producent,  będzie miał największą gamę samochodów elektrycznych oraz cztery różne platformy do dyspozycji. W związku z tym, że Audi  przyspiesza proces elektryfikacji, w tym roku pojawi się  Audi Q6 e-tron.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News