Oto nowy Nissan Z. Gorące jeszcze mocniejsze coupe w stylu neoretro [WIDEO]

Oto nowy Nissan Z. Gorące jeszcze mocniejsze coupe w stylu neoretro [WIDEO]

2023 Nissan Z (U.S. market) Performance grade_028-source

Podaj dalej

Nissan zaprezentował światu najnowsze coupe.  Z zachowuje autentyczność oldschoolowego samochodu sportowego, który uzupełniają nowoczesne akcenty.

Nissan Z, gorące coupe dla wybranych

Długa maska i krótki pokład nowego Nissana Z są hołdem dla pierwszej generacji. Tylne światła 3D LED i tylne lampy zespolone integrują nowoczesną technologię z estetyką przypominającą Z32 300ZX.

Pod maską coupe jest ten sam 3,0-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, który napędza Infiniti Q60 o mocy do 400 KM. Większa moc i wzrost momentu obrotowego o 30%, zapewniają szybką i płynną reakcję na pedał gazu.

Entuzjaści sportowych emocji są zachwyceni faktem, iż Nissan Z jest dostępny z sześciobiegową manualną skrzynią biegów z wysokowydajnym sprzęgłem EXEDY. Pozostali kierowcy mają do dyspozycji wersje z nową dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów z aluminiowymi łopatkami zmiany biegów.

2023-nissan-z

Automatyczna skrzynia biegów ma dwa tryby jazdy: podstawowy i sportowy. Tryb standardowy jest najlepszy w przypadku dojazdów do pracy i długich tras po autostradzie.

Tryb Sport uwalnia potencjał osiągów modelu Z, zapewniając szybszą kontrolę przyspieszenia, profil kierownicy w trybie sportowym, aktywne wzmocnienie dźwięku i ustawienie dynamicznej kontroli pojazdu w trybie sportowym.

Niestety trafi jedynie na rynek amerykański. Jak nie trudno się domyślić nie spełnia europejskim norm WLTP.

Wnętrze urzeka detalami

Kiedy zajrzysz do środka znajdziesz nieco zabytkowe wnętrze z nowoczesnym kolorowym akcentem. Wyświetlacz o przekątnej 12,3-cala jest inspirowany wyścigami.

To co przykuwa uwagę to kierunkowe otwory wentylacyjne, które producent umieścił w drzwiach. To dobre rozwiązanie, które w przeciwieństwie do klasycznego umiejscowienia nie będzie mrozić latem rąk na kierownicy a jedynie klamki.

2023 Nissan Z

Wyświetlacz wskaźników jest czytelny. Prędkościomierz i obrotomierz wydają się pływać w trójwymiarowej przestrzeni wskaźników, co daje bardzo ciekawy efekt.

Całość uzupełniają skórzane sportowe fotele i 8-głośnikowy system audio Bose, który gwarantuje niezapomnianą przejażdżkę.

Nowy model jest dostępny w trzech kolorach nadwozia i sześciu dwukolorowych. Dwa z nich są nowe : Seiran Blue i Ikazuchi Yellow, oba z dachem Super Black.

Nissan Z 2023 jest dostępny w wersjach Sport i Performance, a także w limitowanej edycji modelu Proto Spec. Nissan wyprodukuje tylko 240 Proto Specs jako hołd dla modelu, od którego wszystko się zaczęło.

Z ma trafić do sprzedaży w USA w pierwszym kwartale przyszłego roku. Nissan oficjalnie nie podał ceny ale należy się spodziewać, że dolny pułap wyniesie ok.155 tys. zł

2023 Nissan Z

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News