Oto jak wygląda olej w nowiutkim BMW. Przejechało jedynie 22 tys. km [WIDEO]

Oto jak wygląda olej w nowiutkim BMW. Przejechało jedynie 22 tys. km [WIDEO]

olej w BMW wymiana

Podaj dalej

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów w samochodzie. W najnowszych modelach BMW serwis olejowy jest ustawiony na dystans 30 tys. km lub okres dwóch lat. Jak w rzeczywistości wygląda olej w nowym BMW po przejechaniu dystansu 22 tys.km? Będziesz w szoku jak zobaczysz to nagranie

Mechanik pokazał jak wygląda olej w świeżutkim BMW za 250 tys. złotych

W związku z tym, że dziś zwykło się mawiać, że solidne konstrukcje samochodów odeszły do lamusa, znany mechanik postanowił sprawdzić jak to w rzeczywistości wygląda. Nie jest przecież tajemnicą, że kierowcy którzy decydując się na zakup nowego salonowego egzemplarza zwykle wymieniają go na nowy po upływie 2, 3 lat. Tyle najczęściej bowiem trwa gwarancja.

Olej w silniku to najważniejszy płyn w samochodzie, który należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku nowych modeli BMW jest to dystans 30 tys. km albo odpowiednio okres 2 lat od momentu zakupu samochodu.

Egzemplarz, który trafił do mechanika, kosztował właściciela 250 tys. zł i przejechał od momentu zakupu 22 tys. km. Samochód znalazł się w warsztacie M4K w związku z tym, że zasygnalizował konieczność wymiany oleju. Co można znaleźć w oleju pochodzącym z auta z tak niewielkim przebiegiem?

olej wymiana BMW

Oczy wychodzą i szczęka opada

Zanim obejrzysz ten wartościowy materiał poniżej, powinieneś wiedzieć, że w silniku nie powstają „opiłki metalu”, takie jak podczas obróbki skrawaniem. Drobiny metalu, które przenikają do oleju, są wynikiem tarcia występującego między metalowymi powierzchniami.

To bardzo niekorzystne zjawisko, dlatego konstruktorzy silników przykładają ogromną wagę do zbudowania magistrali olejowej tak, aby ograniczyć tarcie elementów metalowych. Całkowite wyeliminowanie powstawania drobin metalu w silniku nie jest możliwe, można je jednak ograniczyć. Między innymi przez wymianę oleju.

Dlaczego warto to robić częściej? dowiesz się z poniższego materiału.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News