Oto Audi S1 e-tron Hoonitron Kena Blocka. Nie będziemy kłamać- wygląda świetnie [WIDEO]

Oto Audi S1 e-tron Hoonitron Kena Blocka. Nie będziemy kłamać- wygląda świetnie [WIDEO]

s1 hoonitron etron

Podaj dalej

Kiedy mówisz Audi S1 powracają wspomnienia. Widzisz w nich legendarne Audi Sport quattro S1, wspinające się na szczyt Pikes Peak w „Wyścigu do chmur”. Dziś Audi prezentuje S1 ​​e-tron quattro Hoonitron, opracowane tylko i wyłącznie dla amerykańskiego mistrza driftu Kena Blocka .

 Audi pokazało S1 e-tron quattro Hoonitron Kena Blocka

To co widzisz, to całkowicie elektryczne wydanie legendarnego Audi S1, które powstało specjalnie dla mistrza driftu Kena Blocka. To co potrafi zobaczymy za kilka miesięcy w kolejnym filmie Blocka, nad którym obecnie pracuje.

S1 Hoonitron zasilane prądem ma wiele wspólnego z tym jakie znamy z lat 80. Jak mówi Ken Block producent do perfekcji opracował aerodynamikę i przełożył ją na nowoczesną formę modelu.

Myślę, że to fajne, że projektanci Audi zainspirowali się własną przeszłością i w unikalny sposób przenieśli technologie i wygląd samochodu do teraźniejszości- mówi

Samochód ma to co musiał mieć czyli napęd na cztery koła, podwozie z carbonu i dwa silniki elektryczne. Oferuje sporą moc i  spełnia pełne standardy bezpieczeństwa określone przez FIA. Ken Block po raz pierwszy zasiadł za kierownicą S1 Hoonitron w listopadzie i nie kryje zadowolenia.

„Audi dało mi możliwość przetestowania go przez kilka dni w Niemczech ” – mówi Ken Block . „Poznałem szeroką gamę samochodów wyposażonych w silniki spalinowe i skrzynie biegów, ale tu nauczyłem się wielu nowych rzeczy. Wkręcanie się w pączka z prędkością 150 km/h bezpośrednio z postoju – tylko prawą nogą – to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Nasza praca skupiała się na poznaniu auta i przyzwyczajania się do siebie. Serdecznie dziękuję całemu Audi Sport skład za ich wyjątkową pracę zespołową”.

audi s1 e tron quattro

Inżynierowie z Neckarsulm zbudowali ikonę przyszłości

S1 Hoonitron powstało w siedzibie Audi Sport w Neckarsulm. To idealne miejsce na taki projekt, bo jak wiadomo tam powstaje świetne Audi RS e-tron GT.

Stylizacją zajęło się Audi Design z Ingolstadt pod wodzą Marca Lichte, co okazało się niezwykłym doświadczeniem.

„Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym projekcie, cały zespół od był zachwycony. Mieliśmy okazję opracować samochód, który łączy ikonę naszej marki z przyszłością. Chodziło o stworzenie nowoczesnej, całkowicie elektrycznej interpretacji S1 Pikes Peak. Harmonogram był niezwykle napięty. Podczas gdy nasz proces projektowania zwykle trwa od roku do półtora roku, mieliśmy tylko cztery tygodnie od pierwszego rysunku do ostatecznego projektu. Byliśmy w stałym kontakcie z Kenem Blockiem i jego zespołem i prowadziliśmy intensywne rozmowy- powiedział Lichte

Sympatycy marki i fani Kena Blocka już niedługo obejrzą ten duet w amerykańskiej produkcji gwiazdy driftu. Na razie ma ona roboczy tytuł Elektrikhana, który nawiązuje do słynnej serii Gymkhana tyle, że obecnie wystąpi w niej S1 Hoonitron.

„Współpraca z Audi to dla mnie bardzo szczególne partnerstwo. Marka i jej pasja do sportów motorowych zmotywowały mnie do startu w rajdach samochodowych. To, że Audi opracowało teraz ten samochód dla mnie i mojego zespołu i dołączyło do nas w naszym następnym projekcie, spełniło moje marzenie. Hoonitron pisze kolejny rozdział w naszej historii i przenosi naszą historię Gymkhana w przyszłość ”- mówi Block

Producent nie kryje swojego podekscytowania wspólnym projektem i nie może się doczekać na ekscytującą opowieść o przyszłości Audi.

„Świadomość, że opracowujemy samochód do filmu z Kenem Blockiem, który obejrzą miliony ludzi na całym świecie, dostarczyła naszemu zespołowi dodatkowej motywacji”. mówi Marc Lichte . „Te nowe inspiracje są również niezwykle ważne w naszej codziennej pracy. Rozwój tego samochodu zachęci nas do podejścia do przyszłych projektów z jeszcze bardziej otwartym i postępowym nastawieniem”.

źródło: AudiMedia USA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News