Oto 7 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Znany mechanik wyjaśnił, że każdy błąd kosztuje [WIDEO]

Oto 7 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Znany mechanik wyjaśnił, że każdy błąd kosztuje [WIDEO]

mechanik wyjasnil o czym nie wiedza kierowcy

Podaj dalej

Znany mechanik, w swoim najnowszym nagraniu na kanale YouTube, wyjaśnił kierowcom jak z pozoru błaha rzecz, może w rezultacie wygenerować spore koszty. Jak się okazuje, nawet doświadczeni kierowcy, nie mieli pojęcia, że codziennie narażają się na utratę zniżek i pieniędzy.

Znany mechanik zaskoczył wiedzą kierowców

Niedzielny odcinek na kanale znanego mechanika, ujawnił fakt, że nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z błędów, jakie w razie kolizji, mogą go sporo kosztować. Siedem zagadnień jakie omówił, zaskoczyło wielu z nich.

Mechanik poruszył w materiale filmowym, wątek często przyciemnianych w samochodach, tylnych lamp. W Polsce, taki tuning jest niezgodny z prawem. W przypadku kolizji z samochodem, który je posiada, finał zdarzenia może zaskoczyć właściciela.
Podobnie ma się sprawa modyfikacji lamp przednich czyli zmiany lamp na te, które nie posiadają homologacji z oznaczeniem E. W chwili gdy dojdzie do kolizji z udziałem, tak zmodyfikowanego samochodu, ubezpieczyciel może podjąć kosztowną decyzję.

Kolejnymi zagadnieniami o jakich dowiedzieli się kierowcy, to konsekwencje tuningu typu offroad i wyposażania samochodu w nie homologowane części eksploatacyjne. W obu przypadkach, kierowcy mogą się spotkać z odmową wypłaty odszkodowania. W kwestii felg i opon, nie ma co liczyć na wsparcie z Autocasco, w razie gdy dojdzie do kolizji.

Najbardziej interesującymi kwestiami z siedmiu poruszonych w tym przydatnym materiale, są hak holowniczy i okulary w jakich kierowcy prowadzą samochód. Jak się okazuje, kierowca może być uznany winnym lub współwinnym zdarzenia, jeżeli nie zadba o ten niewielki detal, który zwłaszcza latem, jest nieodzownym wyposażeniem kierowcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News