Oszałamiające Bugatti Super Sport trafiło na hamownię. Liczba na dynamometrze jest szokująca [WIDEO]

Oszałamiające Bugatti Super Sport trafiło na hamownię. Liczba na dynamometrze jest szokująca [WIDEO]

bugatti chiron super sport. wjazd na hamownie

Podaj dalej

Limitowane Bugatti Super Sport to najdoskonalsze Grand Tourisme producenta. Ten fakt i wyjątkowe osiągi tłumaczą dlaczego kosztuje ponad 3 miliony euro. Jeśli chciałbyś wiedzieć ile momentu obrotowego generuje ta bestia, to wiedz, że producent właśnie to sprawdził i to na nie byle jakiej hamowni.

Nie ma nic lepszego niż wideo z pędzącym Bugatti Super Sport

Jeżeli masz słabe serce i gruby portfel, to lepiej nie inwestować w samochód o temperamencie Bugatti Super Sport. Supersamochód, który dysponuje oszałamiającą mocą większą niż pozostałe modele producenta, wymaga kierowcy o stalowych nerwach. Kiedy obejrzysz to nagranie, nie będziesz tego kwestionował.

Producent udostępniając to wideo na YouTube zrobił ogromną przyjemność wszystkim fanom tych wyjątkowych samochodów. Wizyta tej bestii na hamowni nie jest przypadkowa, bo inżynierowie w ten sposób testują hipersamochód zanim trafi do klientów. Niestety nie możesz go kupić, bo model jest całkowicie wyprzedany. Czy oceniane na 1600 koni mechanicznych Bugatti Super Sport osiągnie ten wynik na hamowni?

bugatti chiron super sport

Zwykła hamownia nie przetrwałaby takiego testu

Hamownia, jaką widzisz na wideo może symulować prędkość do 480 kilometrów na godzinę. Testowany model ograniczono elektronicznie, by rozwijał prędkość do 440 kilometrów na godzinę.

Jak zobaczysz poniżej ten fantastyczny model od Bugatti osiąga znacznie więcej niż zakładane 1578 koni mechanicznych. Odczyty mówią jednoznacznie, że wytwarza szaloną moc 1618,6 KM. Liczba jaka określa maksymalny moment obrotowy robi wrażenie. Zwykła hamownia nie wytrzymałaby testu silnika W16 z czterema turbosprężarkami.

„Na dynamometrze jednorolkowym z wszystkimi kołami wszystkie komponenty można testować w rzeczywistych warunkach jazdy w sposób neutralny i zrozumiały. Symulowane są poziomy oporu jazdy identyczne jak na drodze. Możemy również odtworzyć testy o każdej porze roku, bez względu na pogodę– mówi Michael Gericke, projektant silników dla Bugatti.

Chiron Super Sport wytwarza wspaniałe 1 665,1 Nm na oponach od Michelin Pilot Sport Cup 2. To jedyne ogumienie, które może wytrzymać ogromne siły przy tak dużych prędkościach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News