Oszałamiające Bugatti Bolide przyłapane nad jeziorem Como. Kierowca prowadzi je w rękawiczkach [WIDEO]

Oszałamiające Bugatti Bolide przyłapane nad jeziorem Como. Kierowca prowadzi je w rękawiczkach [WIDEO]

Bugatti Bolide we Włoszech

Podaj dalej

Zachwycające Bugatti Bolide pojawiło się na Concorso d’Eleganza w słonecznej Italii. Obłędnie droga zabawka na tor wyścigowy wygląda na żywo oszałamiająco. Dźwięk silnika super samochodu uchwycony na nagraniu jest zupełnie różny od znanego nam Chirona.

Pokazowy egzemplarz Bugatti Bolide zaprezentowano nad jeziorem Como

Pierwsza jeszcze koncepcyjna wersja Bugatti Bolide szokowała nieco dziwacznym wyglądem i osiągami, które sprawiają, że jest kompletnie różny od pozostałych hipersamochodów w rodzinie producenta.

Świetne tylne reflektory w kształcie litery X i takie same przednie sprawiły, że ta super zabawka stworzona na tor wyścigowy zachwyciła świat. Niestety posiadać ją może jedynie kilka osób.

Finalna wersja produkcyjna tego rzadkiego hipersamochodu wkrótce trafi do klientów, a na razie można oglądać wersję pokazową. Na przykład,  jeśli miałeś szczęście trafić na tegoroczną edycję Concorso d’Eleganza w Villa d’Este. Szczęśliwi nabywcy dostaną swoje zamówione egzemplarze do końca 2024 roku.

Bugatti Bolide we Włoszech
YouTube

Z fabryki wyjedzie jedynie 40 egzemplarzy wyścigowej bestii

Przedprodukcyjny samochód pokazowy nie umknął uwadze wszystkich, którzy pojawili się na tegorocznym Concorso d’Eleganza we Włoszech. Ta wyjątkowa impreza, miała miejsce w ostatni weekend  w dniach od 20 do 22 maja w Villa d’Este.

Nagranie z wyładunku oraz przejazdu wzdłuż pięknego jeziora Como zamieścił na swoim kanale YouTube niejaki TheTFJJ. Nagrany z bliska hipersamochód w niebieskim kolorze, wygląda nieziemsko. Jak usłyszysz na nagraniu, dźwięk silnika W16 o pojemności 8 litrów z poczwórnym turbo, jest zupełnie inny niż u Bugatti Chirona.

bugatti bolide wnetrze
YouTube

Wyceniony na jedyne 4,2 milona dolarów samochód torowy ma moc 1577 koni mechanicznych i 1600 Nm. Jak przystało na samochód wyścigowy, Bolide ma stosunek masy do mocy wynoszący 0,9 kilograma na moc. Te szalone liczby czynią z niego gwiazdę wyścigów. Dlatego Bugatti dorzuca do samochodu specjalne urządzenie HANS zapewniające podparcie głowy i szyi. Ponadto szczęśliwy właściciel dostaje w pakiecie „darmowe” dni na torze i automatyczny systemem gaśniczy.

Limitowane do 40 egzemplarzy Bugatti Bolide nie jest najdroższym modelem producenta. Znacznie grubszy portfel przyda się wszystkim chętnym za zakup wyjątkowego La Voiture Noire lub Centodieci.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News