Od sierpnia węgiel dla Polaków tylko w określony sposób. Inaczej go nie dostaną

Od sierpnia węgiel dla Polaków tylko w określony sposób. Inaczej go nie dostaną

Od sierpnia węgiel dla Polaków tylko w określony sposób. Inaczej go nie dostaną

Podaj dalej

Polski węgiel z rodzimych kopalń trafi od sierpnia do Polaków tylko w jeden określony sposób. Producent- Polska Grupa Górnicza (PGG) wprowadzi nowe rozwiązania i usprawni logistykę. Tak, by zamówiony surowiec opałowy trafił do potrzebujących.

Cały polski węgiel od sierpnia z e-sklepu

Cały węgiel opałowy z kopalń PGG od sierpnia ma być dostępny w sklepie internetowym spółki. O tym fakcie poinformował prezes PGG- Tomasz Rogala. Firma stawia na dystrybucję całego węgla przez e-sklep. Ponadto znaczne zmiany zajdą w logistyce odbioru zakupionego surowca do ogrzewania domów.

Polski węgiel cały czas jest wydobywany, a klienci PGG mogą go kupić bezpośrednio od producenta. Z początkiem sierpnia, ilość dostępnego węgla wzrośnie, by osiągnąć 100%. W związku z tym, cały produkowany przez PGG węgiel opałowy trafi do e-sklepu.

polski węgiel
pixabay

Transport surowca na wagę złota- będzie monitorowany

PGG pracuje obecnie nad budową sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla, którzy mają pełnić funkcję dystrybutorów tego paliwa na rzecz polskich rodzin.

„Zadaniem nowej sieci będzie optymalne wykonanie dostaw węgla. Chodzi o to, aby poszukiwany i tani węgiel trafiał dokładnie tam, dokąd powinien, i aby jego cena nie powiększała się na kolejnych etapach dystrybucji. Dlatego musieliśmy zmienić formułę sieci na taką, w której uzyskamy większą kontrolę” – wyjaśnił Rogala w rozmowie z PAP.

Partnerzy PGG zawiozą węgiel z kopalni do składu. Tam go rozładują, zważą i wydadzą klientowi. Wszystko to w ciągu 48 godzin od wyjazdu węgla z kopalni. Składy będą obowiązkowo monitorowane, a dostęp do kamer trafi w sposób zdalny do PGG.

Co więcej, jak się dowiadujemy z publikacji dlahandlu.pl, składowiska partnerów PGG muszą się ubezpieczyć, mieć zalegalizowaną wagę i odpowiednie samochody transportowe. To dlatego, że odbiorą z kopalni co najmniej 25 ton węgla, a odbiorcom finalnym dostarczą zamówione przez nich ilości surowca w liczbie od 3 do 5 ton.

PGG, wprowadzając formułę Kwalifikowanych Dostawców Węgla, ma zapewnić jednolity standard obsługi logistycznej. Ponadto ma gwarantować możliwie najniższe ceny za transport cennego surowca.

Tani węgiel w nowej cenie, a co z ekogroszkiem? Polacy nie są pewni, czy kupią go ze zniżką

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News