Od przyszłego tygodnia nowe opłaty dla kierowców. W zależności od samochodu nawet 270 zł

Od przyszłego tygodnia nowe opłaty dla kierowców. W zależności od samochodu nawet 270 zł

oplaty za korzystanie ze spalinowego samochodu 2

Podaj dalej

Kierowcy samochodu z silnikiem diesla i benzynowym nie mają łatwego życia, Nie dość, że paliwa są drogie, to w perspektywie czeka ich kolejna opłata. Będą nią karani za emisje, jakie ich środek transportu generuje.

Na razie taksówkarze, kierowcy autobusów i dostawczaków

Ograniczenie emisji i ochrona środowiska stały się priorytetem w Wielkiej Brytanii jeśli chodzi o korzystanie z samochodu. Strefy Czystego Powietrza rosną jak grzyby po deszczu, a kierowcy muszą coraz więcej płacić za przywilej posiadania pojazdu spalinowego.

To dlatego, że obciąża się ich wcale nie małymi opłatami za chęć wjazdu do stref, gdzie ich samochód nie mieści się w ustanowionym limicie zanieczyszczeń. W ten sposób wymusza się na kierowcach zmianę środków transportu na bardziej ekologiczny.

Od 25 września kierowcy w Bradfort muszą się liczyć z nowymi dziennymi opłatami za wjazd do miasta. To dlatego, że rusza kolejna nowa strefa czystego powietrza. Obejmie znaczną część centrum Bradford i patrząc na wysokość opłat, zachęca nawet do porzucenia samochodu. Nie mówiąc o zmianie auta.

Kierowcy mało ekologicznych samochodów ciężarowych i autobusów zapłacą 270 zł dziennie ( 50 funtów). w przypadku samochodów dostawczych i minibusów opłata wyniesie 48,73 zł dziennie (9 funtów). Z opłat nie zwolniono również taksówkarzy. Od 26 września wjadą do centrum Bradford za opłatą w wysokości 37,90 zł dziennie (7 funtów).

oplaty za korzystanie ze spalinowego samochodu 2
Pixabay

Prywatni kierowcy jeszcze się mogą cieszyć posiadaniem spalinowego samochodu

Nowe opłaty za korzystanie ze spalinowego samochodu w nowej strefie czystego transportu nie obejmą jeszcze prywatnych samochodów. Jeśli chodzi o taksówkarzy, to idą z postępem,bo aż 87% taksówek mieści się w limitach obowiązujących w strefie.

Było to możliwe dzięki dotacjom, z których skorzystały również przedsiębiorstwa. W rezultacie w Bradford zmodernizowano 370 autobusów i 20% samochodów ciężarowych. Wszystko po to, by nie ponosić opłat dzięki spełnieniu wymogów dotyczących emisji CAZ. Od przyszłego roku pojawi się ponad 30 nowych autobusów elektrycznych.

Kolejne 8,4 miliona funtów dotacji, trafi do firm, które już złożyły ponad 3400 wniosków, które obejmują finansowanie samochodów ciężarowych, autobusów, autokarów, minibusów i taksówek.
Niektóre firmy ubiegają się o zwolnienie z opłat. Takie zwolnienie pozwoli bezpłatnie się poruszać w strefie Bradford Clean Air. Mieszkańcy nie muszą podejmować żadnych działań ani ubiegać się o zwolnienie, ale mimo to niektórzy są niezadowoleni z nowych zmian i protestować przeciwko Strefie Czystego Powietrza.

To dlatego, że opłaty CAZ nakładane na niektórych posiadaczy samochodu sparaliżują małe firmy w czasie, gdy ludzie zmagają się z rosnącymi kosztami życia w kryzysie. W tym celu złożono już petycję, która ma skłonić radę do przeglądu warunków programu CAZ. Niestety została odrzucona.

NIE PRZEGAP

Prawie 7 000 złotych kary dla spóźnialskich kierowców. To od stycznia 2023- później będzie gorzej

To praktycznie nieznana alternatywa dla Dacii Duster. Ma napęd na cztery koła i jest niezawodna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News