Od 30 listopada ważne zmiany dla Polaków. Zapominalscy stracą dodatek na 1500 zł dla domu

Od 30 listopada ważne zmiany dla Polaków. Zapominalscy stracą dodatek na 1500 zł dla domu

Od 30 listopada ważne zmiany dla Polaków. Zapominalscy stracą dodatek na 1500  zł dla domu

Podaj dalej

W obliczu kryzysu energetycznego i drożyzny spowodowanej inflacją Polacy mają możliwość starania się o dodatek na paliwa do ogrzewania domów. Termin składania wniosków na 3000 zł na węgiel mija 30 listopada. Po tej dacie na dodatkowe pieniądze dla domu mogą liczyć korzystający z energii elektrycznej. Czas na składanie wniosków jest również ograniczony.

30 listopada kończy się termin na dodatek  na opał

Polakom pozostały ostatnie dni na to, by złożyć wniosek o dodatek na opał. Termin upływa w dniu 30 listopada. Do tej daty można się starać o dofinansowanie takich źródeł ciepła jak węgiel, biomasa, drewno czy gaz.

W zależności od paliwa do ogrzewania domu można dostać od 500 do 3000 zł. Wymogiem jest wcześniejsze zgłoszenie pieca do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

dodatek na prąd
Pixabay/Gerd Altmann

Po tej dacie Polacy mają 2 miesiące na uzyskanie dodatkowych 1500 zł

Wraz z początkiem grudnia Polacy ogrzewający swoje domy energią elektryczną mają 2 miesiące na złożenie wniosków o dodatek. Termin mija bowiem 1 lutego 2023 r.

Wysokość dopłat uzależniono od zużycia energii elektrycznej. Gdyby wyniosło ono mniej niż 5 MWh rocznie, dofinansowanie wyniesie 1000 zł. Zużycie ponad 5 MWh to dodatek w kwocie 1500 zł. W związku z tym niezbędne jest dołączeniu do wniosku rozliczenie zużycia prądu za rok 2021. Dofinansowanie dostaną ci, którzy nie starali się wcześniej o dodatek na węgiel.

Wsparciem nie objęto tych, którzy wykorzystują do ogrzewania panele fotowoltaiczne. Na dodatek elektryczny nie mogą liczyć również ci, którzy jako główne źródło ogrzewania w CEEB zgłosili źródło inne niż: pompa ciepła, piec akumulacyjny czy bojler. Na dodatkowe 1500 zł nie mogą liczyć również ci, którzy po 11 sierpnia próbowali zmienić wpis do CEEB.

NIE PRZEGAP

Olbrzymie kary za alternatywę dla drogiego węgla. Kupiło ją wielu Polaków

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News