Od 25 kwietnia nowy dodatek. Na początek polskie rodziny dostaną na konta ponad 1600 zł

Od 25 kwietnia nowy dodatek. Na początek polskie rodziny dostaną na konta ponad 1600 zł

dodatek od 25 kwietnia na kontach portfel

Podaj dalej

Już pod koniec tego miesiąca będzie można pobrać z konta nowy dodatek, stanowiący wsparcie dla gospodarstw domowych. W czasach drożyzny, takie dodatkowe środki finansowe będą bardzo przydatne. Polskie rodziny będą mogły je spożytkować na cokolwiek, czego im potrzeba. Kto jest w gronie szczęśliwców, którzy mogą liczyć na zastrzyk extra gotówki na koncie?

Nowy dodatek podzielono na trzy transze – w sumie blisko 5000 zł w skali roku bez podatku

Nowy dodatek w 2023 r. dla gospodarstw domowych, to finansowe wsparcie dla rodzin, na które przeznaczono blisko 5000 zł w skali całego roku. Wypłaty na konta odbędą się trzykrotnie. Pierwsza rata trafi na konta już od 25 kwietnia i będzie wypłacana rodzinom aż do 17 maja.

O finansowy dodatek do nadwyrężonego domowego budżetu może ubiegać się wielu Polaków i to bez składania żadnego wniosku. To dlatego, że brane są pod uwagę rodziny, które korzystają ze świadczeń społecznych. Czyli takie o najniższych dochodach. Jedynym kryterium, jakie muszą spełniać to prowadzenie gospodarstwa domowego w Wielkiej Brytanii.

5000 zl dodatku od 25 kwietnia
Pixabay

Rządzący właśnie potwierdzili daty wypłaty pierwszej raty z 900-funtowej dotacji

Według publikacji portalu bham.pl, pierwsza płatność w wysokości 301 funtów nowego dodatku, trafi na konta pod koniec kwietnia. Osoby uprawnione do finansowego wsparcia wolnego od podatku to te, których gospodarstwa domowe otrzymują określone świadczenia z DWP, w tym Universal Credit.

Natomiast gospodarstwa domowe borykające się z problemami, otrzymujące working tax credit i child tax credit otrzymają pieniądze z dodatku między 2 a 9 maja 2023 r.
Płatność w wysokości 301 funtów trafi bezpośrednio na konta tych osób, więc nie muszą robić nic, by je otrzymać. To dlatego, że w przypadku płatności z DWP Numerem referencyjnym dla kont bankowych będzie DWP COLP wraz z numerem ubezpieczenia. Płatność pojawi się na kontach jako „HMRC COLS”.

Kolejna transza w wysokości 300 GBP trafi do rodzin jesienią, a następna w wysokości 299 GBP wiosną przyszłego roku.

Jakie świadczenia trzeba pobierać, by dodatek na konto dostać?

Do nowego świadczenia w postaci dodatku mającego pomóc w czasach gwałtownie rosnących kosztów utrzymania, uprawnione są osoby korzystające z następujących świadczeń:
-Universal Credit
-Income-based Jobseekers Allowance
-Income-related Employment and Support Allowance
-Income Support
-Pension Credit
-Working Tax Credit
-Child Tax Credit

Aby dostać pieniądze już kwietniu, wymaga się, aby posiadać uprawnienia do świadczeń między 26 stycznia a 25 lutego 2023 r. W przypadku Universal Credit, wymagany jest okres oceny, zakończony pomiędzy tymi datami. Takich wytycznych używa brytyjski rząd, aby zawęzić krąg osób korzystających z dodatku.

NIE PRZEGAP

Nowe dopłaty dla Polaków jeszcze w kwietniu. Blisko 60 000 zł bez konieczności zwrotu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News